Ville Arike, Tartu, 21. mai 2018, 20:47
Kolmas finaalmäng Tartu Ülikool - BC Kalev/Cramo.Foto: Aldo Luud
Eesti korvpallimeistrivõistluste BC Kalev/Cramo ja Tartu Ülikooli vaheline finaalseeria ähvardab pärast nelja-aastast vahet taas "kuivalt" lõppeda. Tartlased näitasid kodusaali jõudnud kullamatšis üles piisavat külalislahkust, jäid juba esimese veerandiga taha 14 punktiga ja kaotasid vähegi ohtlikku kaugusse jõudmata 82:102.

Otsustavad sündmused toimusidki seekord kohe mängu alguses, erinevalt seeria avamängust lõpus enam põnevust tekitada ei õnnestunud. Kalev alustas sama energiliselt nagu Tallinnas peetud esimest kohtumist. Enam-vähem kõik, mis ette võeti, ka õnnestus: kahe minutiga näitas tabloo 10:2, neljandal minutil 15:5, kuue minutiga 19:7. Tartul tuli finaalseerias esimest korda väljakule rootslasest tsenter Carl Engström, ent loodetud tulu tema lisandumisest ei tõusnud.

Paaril korral said tartlased vahe kaheksale punktile, kuid esimeseks väikeseks vaheajaks oli seis 29:15. Sellele aitasid kaasa just väljakule pääsenud koolipoisi Hendrik Eelmäe kaks pallikaotust viimasel poolel minutil. Külalised tegutsesid ühtlaselt, käe oli valgeks saanud juba kuus mängumeest.

Tartu juhendaja Priit Vene tahtis kindlasti Eelmäed kauem platsil hoida, kuid pidi teist veerandit alustama temata. Kalevit üllatati erinevate kaitseviisidega - mees-mees formatsioon vaheldus avamängu teisest poolajast tuttava üks-kolm-üks maa-alaga. Vastaseid suudetigi rütmist välja lüüa, nood viskasid viie minutiga ainult kuus punkti. Ent vahe suurt ei vähenenud ning poolaja lõpus hoopis suurenes.

Puhkama mindi seisul 49:32, mis tähendas, et Kalev võitis perioodi 20:17 ja liikus taas kord enam-vähem saja punkti kursil. Janari Jõesaare arvel oli 11, Martin Dorbekul 9 punkti. Kalev tegi poolajaga ainult 3 pallikaotust Tartu 8 vastu.

Äärmiselt enesekindlalt jätkanud Kalev alustas teist poolaega 17:8 spurdiga, tabloo näitas veerand tundi enne lõppu 66:40 ja seejärel jäi õhku vaid küsimus, kas Madis Soodla pääseb finaalis lõpuks väljakule. Ei pääsenud, sest kalevlased muutusid suures eduseisus veidi hooletuks ja vastast 30ga maha ei löönud. Kalevi resultatiivseimaks kerkis Isaiah Briscoe 27, Tartul Vytenis Cižauskas 29 punktiga.

Kalev asus finaalseeriat juhtima 3:0 ja võib neljapäeval taas Tartus peetavas kohtumises kulla kaela saada. Viimati lõppes nende meeskondade vaheline kullaseeria "kuivalt" aastal 2014 - tookord neljandat aastat järjest Kalevi kasuks 4:0. Aastal 2015 jäi 4:1 peale Tartu ning kaks kevadet tagasi sama tulemusega Kalev. Mullu mängis Kalev finaalis Raplaga, kes oli poolfinaalis Tartust jagu saanud.