Jalgpall

Eesti vutifänn: isegi kui mul oleks 11 poega, kes kõik mängiks Liverpoolis, poleks ma nende poolt!  (18)

Siim Kera, 23. mai 2018 00:06
PIDU: Liverpooli trio Ragnar Klavan, Dejan Lovren ning Roberto Firmino rõõmustavad Meistrite liiga finaalipääsu üle. Kõiki eestlasi nende edu õnnelikuks ei tee. Foto: SIPA/Scanpix

„FC Liverpool on klubi, mida põlastan paljudest sobivatest kandidaatidest enim. Mulle on vastik selle organisatsiooni ning tema poolehoidjate alusetu usk enese väljavalitu-staatusesse, kogu see paatos ja retoorika, mis seda saadab.“Nii lausus Õhtulehele kultuurikriitik Alvar Loog. Võib ilmselt julgelt väita, et suurem osa Eestist on laupäevases Meistrite liiga finaalis Ragnar Klavani koduklubi Liverpooli poolt. Aga loomulikult on ka erandeid. Reali fännid loodavad kindlasti omade võitu, ajalooliselt ei salli Eesti kapteni satsi näiteks Manchester Unitedi toetajad. Milliste tunnetega lähevad suurmatšile vastu need, kellele Raku koduklubi on traditsiooniliselt vastukarva?

Postimehe kultuuritoimetaja Loog – Viljandi Tuleviku toetaja ja Viljandi patrioot, samast linnast pärit ju ka Klavan – on juba ligi veerand sajandit Londoni Arsenali poolehoidja. Loog on uhke, et Tuleviku kasvandik on jõudnud Meistrite liiga finaali ning soovib talle finaaliks minuteid ja kordaminekud. See oleks ajalooline sündmus, kuid see on ka kõik.

„Loodan, et Klavan mängib hästi ja et Liverpool kaotab,“ sõnas Loog. „Mida suurema skooriga, seda parem. Ja kui meeskonna kaotuseks on vaja, et Klavan annab viimasel minutil vastastele penalti, siis võtan igal juhul selle vastu. Ma ei mõista neid eestlastest poolehoidjaid, kes pärast Klavani Liverpooli minekut ühtäkki oma senise sümpaatia kõrvale jätsid ning Liverpooli fännideks hakkasid. Mina ei ole korduvkasutusega toetaja, minu põlgus ja viha selle organisatsiooni vastu on elutervelt tugev.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

24.05.2018
VIDEO | Jürgen Klopp peab Ragnar Klavanit geeniuseks
23.05.2018
Liverpooli ekstreener: praegune meeskond on 2005. aastal Meistrite liiga võitnud tiimist tugevam
22.05.2018
Meistrite liiga finaal New Yorgis?! Pohlak: tegemist oleks paratamatu arenguga
21.05.2018
AJALOOTUND: Nii Liverpool kui ka Madridi Real loodi tüli tulemusena

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee