Jarmo Jagomägi, Tartu, 24. mai 2018, 20:53
Tartu Ülikool - Kalev/ Cramo 4. finaalmäng. Aldo Luud
BC Kalev/Cramo alistas võõral väljakul 99:83 Tartu Ülikooli ning krooniti 4:0 paremusega kolmandat aastat järjest Eesti meistriks.

Viimaseks jäänud matši saatus otsustati kolmanda veerandaja viimase kolme minutiga, mil Kalev viigiseisult saatusliku vahespurdi tegi.

Kohe mängu algusest oli näha, kellel on võitu täna rohkem vaja. Tartlased alustasid hea energiaga ning kuigi kalevlased said väikse algedu, võitsid avaveerandi võõrustajad 24:20.

Hulgaliselt viskekohti leidnud ja hästi tabanud Tartu mehed hoidsid mänguohje ning tundus, et Kalev on kaitses lõpuks enam-vähem pidama saadud. Külalised panid aga grammi võrra kaitses juurde ning sellest piisas, et poolajaks mänguseis enamvähem tasa (45:44 Tartule) hoida.

Avapoolaja võtmepunkt: nii kui Kalev sai kiirrünnakuid, hakkas nende mäng jooksma. Tartu võinuks mängu murrangu tuua, kuid vastaste aukliku kaitsemängu ei suudetud 100protsendiliselt ära kasutada, samas lasti teisel veerandil ka endale veidi liiga kergeid korve visata.

Kolmandat veerandit alustas enesekindlamalt Kalev, rünnakul tabati järjest viskeid. Tartlased ei jäänud esiti maha, kuid külalised said kaitse hästi pidama ning neljandik lõpetati 13:3 vahespurdiga. Pausile mindi Cramo eduseisul 75:65.

Viimased kümme minutit tiksusid lõpptulemuse vormistamiseks. Enesekindlad kalevlased enam lõdvaks ei lasknud ning Tartul reaalset võiduvarianti ei tekkinud. Lõpuks sai omad minutid kätte ka Cramo pingimees Madis Soodla, kes käegi valgeks sai.

Kalevi poolelt kerkis resultatiivseimaks Isaiah Briscoe 20 punktiga. Bojan Subotic ja Branko Mirkovic toetasid teda vastavalt 19 ja 18 silmaga. Tartlaste parim oli üleplatsimehena 21 punkti toonud Kristjan Kitsing.

Kogu mängu ja seeria võti: Kalev pakkus avapoolajal Tartule väikest võimalust, kuid sellest ei suudetud kinni haarata. Seerias sai otsustavaks see, mida karta võis. Cramol oli käike oluliselt rohkem ning rünnakul välditi suuremaid ärakukkumisi. Tartlased ei ole võimelised neid üle viskama, ainus võimalus olnuks vastane kaitsega murda, kuid sellega hakkama ei saadud.

Kalev/Cramole oli see klubi ajaloos 10ndaks Eesti meistritiitliks. Viimasest üheksast korrast on esikoht teenitud seitsmel.