Jalgrattasport

FOTOD | Eestimaa velotuuri avaetapi võitis valgevenelane, kaks eestlast viidi traumapunkti 

Fotod: Aldo Luud, 25. mai 2018, 18:03
Tour of Estonia Tallinn-Tartu GP.Foto: Aldo Luud
Täna sõidetud Eestimaa velotuuri ehk Tour of Estonia avaetapi Tallinn-Tartu GP (200 km) võitis grupifinišis Minsk Cycling Clubi rattur Jevgeni Karaljuk.

Etapi jooksul toimus mitmeid äraminekukatseid. Näiteks enne Jõgevat pääses peagrupist minema umbes 15-meheline grupp, kus teiste seas olid ka Eesti koondislased Rein Taaramäe ja Gert Jõeäär. Jõgevale jõudes olid jooksikud juba kinni püütud, kuid kümmekond kilomeetrit hiljem proovis õnne 21-liikmeline grupp. Grupis oli ka viis Eesti koondislast ning lisaks Hollandi kontinentaalmeeskonna Beat värve esindav Aksel Nõmmela. Siiski ei jäänud ka see jooksikute grupp ette püsima.

Samal teemal

Vahest päeva tõsiseim katse toimus 40 km enne lõppu, kui Luua mäefinišis lükkasid tiitlikaitsja Karl Patrick Lauk ja Nõmmela sisse teise käigu ning tegid üheskoos taanlase Andreas Lorentz Kroniga (Riwal) teiste ees vahe sisse.

100meheline peagrupp püüdis jooksikud ikkagi kinni ning Tallinn-Tartu GP jäi grupifiniši otsustada. Turu tänaval näitas teravaimat jalga valgevenelane Karaljuk, kellele järgnesid Tour of Estonia tunamullune tšempion, poolakas Grzegorz Stepniak (Wibatech) ning Andreas Stokbro Nielsen (Riwal). Tänu edule vahefinišites tõusis tuuri üldliidriks Stepniak.

„Täna oli raske kellelgi eest ära minna, kuna tempo oli piisavalt kõrge. Meie meeskonna eesmärk oligi asi jätta grupifiniši peale ning mängida minu peale,“ sõnas tänane võidumees Karaljuk.

Parima eestlasena oli Nõmmela neljas. „Tunne oli täna päris hea, meie plaan oligi proovida eest ära sõita ja mitte jätta grupifiniši peale. Saimegi Patu (Karl Patrick Lauki hüüdnimi) ja Riwali mehega eest ära, aga sain kohe aru, et selle minekuga ilmselt kaugele ei jõua. Lõpufinišiks olin üsna küpse ning täna ei läinud päris nii nagu planeerisime, aga homme on uus päev,“ ütles Nõmmela pärast sõitu.

Eesti koondise mehed näitasid täna küll palju initsiatiivi ning aktiivsust, kuid parimana sai Norman Vahtra 29. koha. Rein Taaramäe lõpetas 39. positsioonil.

„Sõidu käik oli üldiselt meie kontrolli all ning kui meil oli üks hetk jooksikute seas viis meest, oli meie jaoks seis põhimõtteliselt ideaalne. Aga seekord siis nii. Homme on raske päev ning Minski tiimiga ei saa kindlasti lihtne olema,“ rääkis koondise peatreener Jaan Kirsipuu.

Paar kilomeetrit enne lõppu leidis aset ka üks õnnetu vahejuhtum, kui kaks Eesti koondislast, Risto Raid ja Karl-Arnold Vendelin, kukkusid. Mehed viidi traumapunkti ning lähiajal selgub, mis seisus Raid ja Vendelin täpsemalt on.

Tour of Estonia lõppeb homse Tartu GP-ga, mis sõidetakse Tartu linnatänavatel 9,6 km pikkusel ringil. Kokku läbitakse 18 ringi, mis teeb etapi kogupikkuseks 172,8 km.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee