Jalgrattasport

FOTOD | Eestimaa velotuuri võit läks Poola, Eesti koondis krooniti parimaks tiimiks 

Ohtuleht.ee | Fotod: Aldo Luud, 26. mai 2018, 20:55
Tour of Estonia 2. etapp, Tartu GP 2018.Foto: Aldo Luud
Eestimaa velotuur ehk Tour of Estonia kulmineerus tänase Tartu GP-ga (173 km), kus finišisirgel näitas väledaimat jalga taanlane Andreas Nielsen (Riwal). Tuuri üldvõidu noppis aastase vahe järel poolakas Grzegorz Stepniak (Wibatech). Parim eestlane nii Tartu GP-l kui ka üldkokkuvõttes oli Alo Jakin, kes täna oli üheksas ning tuuri lõplikus paremusjärjestuses seitsmes.

Tänane Tartu GP sõideti 9,6 km pikkusel ringil, mida tuli ratturitel läbida 18 korda. Sõidu aktiivseim meeskond oli kahtlemata Eesti koondis, kuna eilse Tallinn-Tartu GP põhjal olid trumbid Valgevene tiimi Minsk Cycling Clubi ning poolakate meeskonna Wibatechi käes.

Samal teemal

Mitmetes äraminekukatsetes näitasid kõige enam eestlastest aktiivsust Rein Taaramäe, Alo Jakin ning Gert Jõeäär. Paar ringi enne lõppu oli teistel eest ära saanud 14-liikmeline jooksikute grupp, kuhu kuulusid ka kolm nimetatud Eesti koondislast. Kuigi võõrustajad üritasid veel viimastel ringidel teistega vahet sisse teha, jäi etapi saatus ikkagi lõpusirge peale

Lõpuspurdis edestas Andreas Nielsen (Riwal) tuuri tunamullust võitjat Grzegorz Stepniaki (Wibatech) ja valgevenelast Siarhei Papoki (Minsk Cycling Club). Tuuri üldvõidu noppis Nielseni ees Stepniak. „Sel korral oli võitu raskem kätte saada kui kahe aasta eest. Meeskond aga toimis täna väga ühtlasena, kõik teadsid oma ülesannet ja töötasid ühe mehe jaoks,“ rääkis võidumees Stepniak.

Parima eestlase Alo Jakini sõnul Eesti meestel salve padruneid alles ei jäänud. „Andsime endast kõik, et lõpus tõusu peal punti laiali tõmmata. Täitsime plaani 100-protsendiliselt, aga sellest täna ei piisanud. Selline see sport juba on,“ ütles Jakin võistlusjärgsel pressikonverentsil.

Täna kõvasti üritanud Taaramäe sõnul jäi Eesti koondisel puudu terava jalaga sprinterist. „Meil oli super meeskond, olime kindlasti kõvemad kui poolakad. Meil lihtsalt ei olnud Mihkel Räime ja Martin Laasi, kes sõidavad praegu Jaapanis. Kui asi jäi finiši peale, oli selge, et seda me ära ei võida,“ lausus ta.

Lohutusauhinnaks teenis Eesti koondis parima meeskonna tiitli.

Estonian Cycling Weekend lõppeb homme, kui toimub 37. Tartu Rattaralli, kuhu on starti oodata üle 3700 ratturi. Teiste hulgas on stardis ka paljud tuurist osa võtnud tiimid, nende seas Eesti koondise ratturid.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee