Aleksei Šved viskas Himki 77 punktist 32.Foto: Martin Ahven
26. mai 2018, 21:40

Imeline Šved veab Himkit Ühisliigas edasipääsu poole

Korvpalli Ühisliiga oodatuimas veerandfinaalpaaris on Himki mõneti ootamatult saanud Krasnodari Lokomotiv-Kubani vastu kaks võitu, täna jäädi kodusaalis peale 77:72. Poolfinaali saab kolme võiduga.

Himki kaotas esimese veerandaja 15:23, kuid jäi peale kolmes järgmises. Meeskonna liider Aleksei Šved kogus 32 punkti ja 7 korvisöötu, ehkki tema 11 kaugviskest tabas ainult 2. Ent kahesed olid 8/7 ja vabavisked 14/12. Kubanil vastas Dmitri Kulagin 19 punktiga. Seeria kolmas mäng peetakse ülehomme samuti Himkis. Kui siis suudab Kuban võita, siirdub seeria üheks või vajadusel kaheks mänguks tagasi Krasnodari.

Suurüllatuse valmistas Nižni Novgorod, kes alistas kodus 77:74 põhiturniiril teisena lõpetanud Kaasani Unicsi. Siin säras talvel Tallinnas Kalev/Cramo korvi palle täis loopinud Stevan Jelovac, kes kogus 29 punkti. Kaotajaist vastas Quino Colom 20ga.

Teistes paarides juhib Moskva CSKA Riia VEFi ja Peterburi Zenit Saraatovi Avtodori vastu 1:0.