Kaia KanepiFoto: Robin Roots
28. mai 2018, 12:33

Kanepi vs. Kassatkina - vastamisi läheb kaks omaaegset Pariisi noorteturniiri võitjat! (1)

Prantsusmaa lahtistel tennisemeistrivõistlustel Pariisis on võistluspäev alanud ning on paras aeg teha väike eelvaade enne Kaia Kanepi kohtumist venelanna Darja Kassatkinaga.

Nad on omavahel kohtunud kolmel korral, kusjuures Kanepi on võitnud kaks viimast mängu. Eelmise aasta USA lahtistel jäi kogenud eestlanna neljandas ringis peale 6:4, 6:4 ja jõudis sellega veerandfinaali. Tänavuse aasta hakatuseks peetud võistlusel Brisbane'is võitis Kanepi koguni 6:2, 6:2! Kanepi ainus kaotus (6:2, 1:6, 1:6) tuli kolme aasta eest liivaturniiril Prantsusmaal Saint Malos.

Kassatkina asub maailma edetabelis 14., Kanepi 51. kohal. Venelanna liivaväljakutehooaeg pole olnud kõige muljetavaldavam. Ta kaotas hakatuseks Stuttgarti turniiri avaringis Magdalena Rybarikovale (Slovakkia) ning seejärel Prahas koguni maailma teise saja mängijale Jasmine Paolinile (Itaalia).

Darja Kassatkina Foto: AP/Scanpix

Madrid tõi juba kolm võitu, sealhulgas maailma kolmanda reketi Garbine Muguruza (Hispaania) üle kolmes setis. Veerandfinaalis tõkestas tulemusega 6:4, 6:0 Kassatkina tee turniiri hilisem võitja Petra Kvitova (Tšehhi). Viimasel suurel võistlusel Roomas võitis ta kaht kvalifikatsioonist alustanud mängijat ning kaotas seejärel taas hilisemale võitjale Elina Svitolinale (Ukraina).

Kanepi osales liival kolmel võistlusel. Stuttgartis jäi laeks kvalifikatsiooni viimane ring. Roomas jõudis ta põhivõistlusele, kus hakkas teises ringis ägedalt vastu maailma 10. reketile Sloane Stephensile, ent pidi end kolmandas setis kaotanuks tunnistama. Eelmisel nädalal Strasbourgis võitis Kanepi Su-Wei Hsiehi (Taivan) vastu esimese seti, ent kaotas kaks järgmist.

Kõige põnevam on ses vastasseisus aga asjaolu, et tegemist on omal ajal sealsamas Prantsusmaa lahtiste noorteturniiri võitnud mängijatega! Kanepi triumfeeris Pariisis aastal 2001, Kassatkina aga 13 aastat hiljem.

Tänane kohtumine peetakse 9. väljakul teisena, kell 12 algas üks meeste mäng.