Korvpall

Eesti koondis mängib esimest korda pärast 2004. aastat Tanel ja/või Sten-Timmu Sokuta 

Ville Arike, 28. mai 2018, 14:58
Sten-Timmu (vasakul) ja Tanel Sokk panid koduses finaalseerias rinnad vastamisi, koondises on vähemalt üht neist nähtud viimased 13 aastat.Foto: Tiina Kõrtsini
Kui Tiit Sokust sai 2005. aastal Eesti meeste korvpallikoondise peatreener, lülitas ta kohe koosseisu oma korvpallikooli esimesed meeste seas kaela kandnud pääsukesed, poeg Taneli ja Gert Dorbeku. Kuu aja pärast peetakse esimene ametlik mäng, kus ei osale Tanel ega Tiit Soku teine poeg Sten-Timmu.

2004. aastal mängisid Heino Endeni käe all koondise tagaliinis 35aastane Rauno Pehka, 33ne Gert Kullamäe, 30ne Valmo Kriisa ja 26ne Tanel Tein. Tiit Sokk alustas tüüri üle võttes noorenduskuuriga ning poeg Tanel teenis kohe esimesel suvel peetud neljas kohtumises mänguaega keskmiselt 24 minutit ja aitas koondisel EMi A-divisjoni püsima jääda.

Samal teemal

Tanel lõi kaasa igal suvel, ühest hetkest lülitati koondisekandidaatide ringi ka tema neli aastat noorem veli Sten-Timmu. Timmu EM-valiksarja debüüt tuli siiski alles 2011. aastal - ning see oli just esimene koondisesuvi, mille Tanel pidi vahele jätma.

Nii 2012, 2013 kui ka 2015 olid vennad koos koondise tõusulaine osalised. Suvel 2012 võideti EM-sarjas 10 mängust 6, jagati Serbia ja Iisraeliga alagrupis teist kohta ning ainult "surnud ringi" kehvem korvide vahe jättis eestlased neljandaks ja 2013. aasta finaalturniirilt välja.

Aasta hiljem läks mängu juba esimene 2015. aasta EMi pilet ning Eesti võitiski tol esimesel kvalifikatsiooniturniiril esikoha. 2014. aastal seetõttu ametlikke mänge polnudki ning järgnes finaalturniir 2015 suve lõpus Riias. See jäi Taneli viimaseks võistluseks koondise eest.

Timmu aga osales nii 2017. aasta EM- kui ka 2019. aasta MM-valiksarjas. Nüüd jääb ta kahest mängust kõrvale, kuid on järgmise hooaja "akendes" usutavasti jälle rivis.

Nüüd peavad mängujuhtidena meeskonda tüürima eeldatavalt Rait-Riivo Laane, Kristian Kullamäe ja Rain Veideman.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee