Leinaküünlad (pilt on illustreeriv). (Tiina Kõrtsini)

Eesti ujumisliit annab teada, et meie hulgas on lahkunud legendaarne ujumistreener Ain Kaasik. 

Kaasik sündis Tallinnas 22. mail 1947 aastal ning alustas ujumistreeninguid 1957. aastal Sylvi Pressi õpilasena. Ta tuli neljal korral (1968-70) kompleks- ja teateujumises Eesti meistriks ning parandas neli korda ka Eesti rekordit, neist korra teateujumises. Kuulus 1967–70 Eesti koondisse.

Aastatel 1969-94 töötas ta Tallinna Kalevi ujumiskoolis TSIK-is ja KSMK-s ujumistreenerina ning oli samal ajal ujumisliidu peatreener. 1994. aastal asutas ta TOP-i ujumisklubi.

Kaasiku õpilaste hulka kuulusid: Huko Peder, Sven Rivik, Aarne-Vello Kersa, Ilmar Ojase, Pavel Maksimov, Andrei Nikolajev, Aleksei Kargin, Maive Tummeltau, Irina Dunets, Margit Viilep, Laura Nuudi, Martin Viilep, Jaak Savvi, Timo Hallist, Martti Aljand, Herol Marjak.

7. treeneri kutsetaset omanud Kaasik valiti 2005. aastal ka parimaks ujumistreeneriks. 

Jaga artiklit

1 kommentaar

.
....  /   12:25, 29. mai 2018
kurb... Ise kunagi Kalevis mitu aastat trennis käinult (küll teise treeneri juures) mäletan teda ka hea käega joonistajana-kalligraafina - kunagine Lõbus Delfiin sümboolika oli minu mälestuse järgi just Ain Kaasiku looming. Kapis vist siiani kuskil alles kulunud kollane T-särk selle kujundusega, seitsmekümnendate lõpust.
Selle artikli kommentaarid on eelmodereeritud ja seega ei ilmu kohe pärast saatmist.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis