Tennis

Zoppi endine treener suurvõidust: eneseusk otsustab, Jürgeni vaim oli vastase omast kõvem 

Ville Arike, 31. mai 2018 00:10
ÄGE: Jürgen Zopp mängimas Pariisis põhiturniiri esimeses ringis Jack Socki vastu. Võitlus tasus end ära, võit tuli!Foto: AFP/SCANPIX

Jürgen Zopp tegi teisipäeval elu mängu, alistades Prantsusmaa lahtistel tennisemeistrivõistlusel maailma edetabeli 14. mehe, ameeriklase Jack Socki. Zoppi noorteklassis juhendanud Ain Suurthal ütleb, et tipptasemel on tennis puhtalt usu küsimus.

Suurthal teab, millest räägib. Ta tuli omal ajal kõigi mänguliikide peale kokku 15kordseks Eesti meistriks, samuti noppis 1985 paarismänguhõbeda NSV Liidu meistrivõistlustelt. „Kui Jürgen hakkab uskuma, et ta on suuteline võitma, siis ta ka võidab. Pärast õnnetut seljavigastust pole ta ennast kõige paremini enam leidnud, kuid eredad sähvatused näitavad potentsiaali. Teisipäeval oli tema vaim vastase omast kõvem,“ alustab Suurthal, kes on endise hoolealuse käekäiku hoolikalt jälginud. 

Zopp ei sööstnud meie naiste tippude Kaia Kanepi või Anett Kontaveiti – nood on võitnud maailmakuulsaid noorteturniire ja edenenud ka täiskasvanute seas kiirelt – kombel rambivalgusse. Tema suurem tõus algas kahekümnendates eluaastates.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

04.05.2018
Rafael Nadal ei andnud Zopi seljatanud sakslasele võimalustki
01.05.2018
Jürgen Zopi isa poja edust: kõik on tulnud läbi töö ja valu, miski kisub teda uuesti platsile
01.05.2018
Suure matši ootuses: Jürgen Zopi ja Rafael Nadali lahingust puudub vaid üks samm
31.04.2018
Võidukas Jürgen Zopp Prantsusmaa lahtisest: see on mu elu parim turniir

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee