Auto-Moto uudised

Aigar Leok enduro Tallinna GP täispika päeva järel: tippude tempo on ikka väga raju 

Toimetas Mart Treial, 2. juuni 2018, 20:18
Tänase päeva esikolmik.Foto: RedMoto
Enduro maailmameistrivõistluste etapina kavas oleva Tallinna GP esimese täispika päeva kiireim oli britt Bradley Freeman, kes tegi väga stabiilse päeva.

Ta võitis vaid ühe katse (11st), kuid oli ülejäänutel kindlalt esikolmikus. See tagas talle 15,85 sekundi pikkuse edu teise koha saanud Eero Remese ees. Kõik kaheksa Eesti sõitjat tulid enam kui 170 kilomeetri pikkuse päeva korralikult lõpuni ja on valmis teiseks päevaks, mis on esimese koopia.  

„Ma olen nii õnnelik, et sain täna siit absoluutarvestuse võidu," lausus Freeman pressiteate vahendusel. "Tiim tegi supertöö ja katsed olid mulle puhas nauding. Nagu arvata võis, siis endurokatse, mille pikkus oli umbes kümme minutit, oli väga oluline. See oli keeruline ja muutus iga läbimisega raskemaks."

Remes tegi enda sõnul mitu viga ja kukkus kolm korda. Sinna see aeg kaduma läks. Siiski suutis ta viimase ekstreemkatsega ennast neljandalt kohal teiseks upitada. Kolmas oli valitsev Enduro GP maailmameister Steve Holcombe, kelle sõnul andis täna pisut tunda tema vigastusest tingitud vähesem treenimine, aga suures plaanis oli ta päevaga rahul.

Parima Eesti sõitja koha nimel käis äge heitlus kuni viimase katseni, kus seni liidrikohal olnud Martin Leok tegi vea ning sama katse puhtalt ja hea ajaga sõitnud vend Aigar temast möödus. Üldkokkuvõttes olid nende kohad 18 ja 19 ning omas klassis vastavalt seitsmes ja kaheksas. Nende vahe oli lõpuks 22,43 sekundit. 

Aigar Leok: „Tunne on vägev. Terve ja lõpus, selline plaan oligi. Võib-olla sisimas lootsin rohkemat, aga tippude tempo on ikka väga raju. Mina enam igapäevaselt selle sees pole ja sellest see vahe tulebki. Olen rahul ja Martin tegi lõpus mulle väikese kingituse ka."

Martin Leok: „Mängisin oma võimalused ise maha. Eks väsimus ja pikk päev andsid tunda ja tsikkel läks natuke lappesse, viskas valesse soonde ja nii ma sealt kolinal alla tulin. Õnnelik pauk, ise terve ja finišis ning saab homme jälle starti minna. Selle pärast me seda ju teeme, et nautida."

Veiko Rääts oli üldarvestuses 24. ja omas klassis üheksas, Elary Talu 25. ja vastavalt oma klassi kuues. Toomas Triisal olid probleemid vedrustusega ja talle 27. koht, omas klassis oli ta seitsmes, vend Jüri Triisa lõpetas päeva 28. kohal ja oma klassi arvestuses oli ta 11. Timo Hermlin lõpetas päeva nende järel, 29. kohal ja oma klassi arvestuses oli ta samuti 11. 

Priit Biene sõidab Junior arvestuses, kus oli juuniorite üldarvestuses 17. ja omas klassis seitsmes, millega kordas selle hooaja parimat tulemust. Sarnaselt Toomas Triisaga oli ka tal probleeme amortitega, mis segasid pisut ta sõitu viimastel osadel katsetel. 

Tallinna GP teine täispikk päev sõidetakse homme. Taas on kavas 11 katset, millele lisaks sõidetakse päeva lõpus Tallinna Lauluväljakul ka proloogina kasutusel olnud supertest, millel aega ei võeta. Võistlejad stardivad Maardusse ja Jõelähtmele katsetele Tallinna Lauluväljakult kell 9.00 ja tagasi on nad samas kohas kell 15.30. Päeva autasustamine toimub kell 17.30.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee