Anett Kontaveit. Foto: THOMAS SAMSON
3. juuni 2018, 17:24

KAHJU! Ülimalt mannetu partii teinud Kontaveit langes Prantsusmaal konkurentsist (23)

Prantsusmaa lahtistel tennisemeistrivõistlustel alistas Sloane Stephens (WTA 10.) 6:2, 6:0 Anett Kontaveidi (WTA 24.) 6:2, 6:0 ning kindlustas koha veerandfinaalis.

Avasetis suutis Kontaveit kahel korral oma servi hoida ning samaga vastas ka Stephens. Siis muutus aga eestlanna üsna närviliseks ning vastane sai esimese pallingumurde. Ühtekokku lõpetas ameeriklanna seti viie järjestikuse geimivõiduga, pannes kindlalt oma paremuse 6:2 maksma.

Teine sett jätkus samas rütmis: Stephens murdis kohe Kontaveidi servi ning hoidis enda oma. Ühtekokku võitis ameeriklanna avaseti keskelt järjepanu 11 geimi, loovutamata otsustavas vaatuses eestlannale ainsatki.

Kokku kestis matš vaid 52 minutit! Tujutult tegutsenud Kontaveit tegi kohtumise jooksul 4 topeltviga ning 21 lihtviga.

Ühtlasi kordas Kontaveit oma Suure slämmide parimat tulemust. Nagu tänavu Prantsusmaal on ta varasemalt jõudnud neljandasse ringi ka Austraalia lahtistel ja US Openil.