Võrkpall

TASEMETEST! Vollekoondise järelkasv madistab tõeliste tippriikidega 

Õhtuleht.ee, 6. juuni 2018, 13:46
A-koondiseski karastust saanud liberot Silver Maari ootavad ees tihedad tööpäevad.Foto: Alar Truu
Sel suvel esmakordselt koostatud võrkpalli B-koondis osaleb 8.-10. juunil Tallinnas Audentese spordihallis peetaval turniiril Tallinn International Volleyball Cup.

Tugevatasemelisel turniiril osalevad lisaks Eestile Itaalia, Venemaa ja Iraani järelkasvutiimid, seega saab Eesti end võrrelda kolme maailma võrkpalli absoluutsesse tippu kuuluva võistkonnaga. Otsepilti näitab Eesti koondise mängudest Tallinna TV. 

B-koondise peatreener Urmas Tali ütles, et koos oldud kolm nädalat on end juba ära tasunud. "Mitu meest on olude sunnil liikunud ka A-koondise juurde ja see ongi üks idee, miks B-koondist vaja on. Treenitakse samade põhimõtete järgi ja nii saab mängijaid edasi-tagasi liigutada vajadusel," sõnas juhendaja.

"Oleme üksteist tundma õppinud ja on olnud kasulik ning töine aeg. Eelolev turniir on hea võimalus treeningutel tehtut ka mänguolukorras proovida. Vastaste näol on tegu suurte võrkpalliriikide järelkasvukoondistega ja kvaliteeti on neil kindlasti palju."

Tallinn International Volleyball Cupi ajakava:

08. juuni
17.00     Itaalia - Venemaa
20.20     Eesti - Iraan
09. juuni
17.00     Iraan - Venemaa
20.20     Eesti - Itaalia
10. juuni
17.00     Iraan – Itaalia
20.20     Eesti – Venemaa

B-koondise kandidaadid:

Sidemängijad: Robert Viiber (Assoc. Jovens Fonte Bastardo, Portugal), Markkus Keel (Pärnu Võrkpalliklubi), Renet Vanker (Selver Tallinn).

Temporündajad: Mihkel Varblane (Selver Tallinn), Alex Saaremaa (Bigbank Tartu), Kevin Soo (Chemie Volley Mitteldeutschland, Saksamaa).

Nurgaründajad: Dmitri Korotkov (TTÜ), Kevin Saar (Pärnu Võrkpalliklubi), Karli Allik (Düreni SWD Powervolleys, Saksamaa), Stefan Kaibald (Bigbank Tartu), Albert Hurt (Selver Tallinn).

Diagonaalründajad: Tarvo Täht (TTÜ), Markus Uuskari (Bigbank Tartu).

Liberod: Johan Vahter (Saaremaa VK), Silver Maar (Pärnu VK).

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee