Filippo Magnini Rio olümpial. (Reuters/Scanpix)

Praeguseks tippujumisest taandunud neljakordset maailmameistrit Filippo Magninit ähvardab kaheksa-aastane võistluskeeld. 

Ajalehe Gazzetta dello Sport väitel jäi ujuja Itaalia Antidopingu Organisatsiooni hambusse mullu oktoobris, kui hakati lähemalt uurima tema seotust dopingukahtlusega arsti Guido Porcelliniga. 

Lisaks Magninile taotleb kohalik antidopingu agentuur nelja-aastast tegutsemiskeeldu ka Michele Santuccile. 

Mõlemad ujujad eitavad süüd ning on võtnud endale advokaadid, kes hetkel olukorda ei kommenteeri. Lõplikku otsust on oodata septembris. 

Magnini, kes krooniti 2005. ning 2007. aastal 100 meetri vabaujumises maailmameistriks, pole oma karjääri jooksul andnud ühtegi positiivset dopinguproovi. Lisaks on tal ette näidata kaks lühiraja MM-kulda ning Ateena olümpia pronksmedal 4x200 meetri teateujumises. 

Nii tema kui ka Santucci kuulusid 2015. aasta MMil Itaalia 4x100 meetri pronksisesse teatemeeskonda. 

Dopingukahtlustusega Porcellini on varasemalt kriminaalkorras süüdi mõistetud kahel korral, kokaiiniga äritsemise ning koduvägivalla pärast. 

Jaga artiklit

2 kommentaari

S
Sportlane  /   23:22, 6. juuni 2018
Oot-oot!?
"Magnini, kes krooniti 2005. ning 2007. aastal 100 meetri vabaujumises maailmameistriks, pole oma karjääri jooksul andnud ühtegi dopinguproovi." Mis mõttes!?!! Kuidas ta pole ühtegi dopinguproovi andnud kui ta on korduvalt tulnud lausa maailmameistriks? Vist jäi ajakirjanikul sõna "positiivset" teksti lisamata...
R
Room  /   18:50, 6. juuni 2018
Mida tähendab "kaheksa-aastane dopingukeeld"? Et pärast seda võib dopingut vabalt panna? Ehk autor selgitab?!

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis