Kevin Durant (vasakul) vedas Warriorsi kolmanda mängu võiduni.Foto: Ken Blaze
7. juuni 2018, 08:12

VIDEO | Warriors pani LeBroni ja Cavaliersi lootusetusse seisu, Kevin Durantilt supermäng (1)

Korvpalliliigas NBA on tiitlikaitsja Golden State Warriors vaid ühe võidu kaugusel järjekordsest tiitlist. Finaalseeria kolmandas mängus alistati võõrsil Cleveland Cavaliers 110:102 ja seeriat juhitakse 3:0.

Poolaja 52:57 kaotanud Warriors keeras mängu enda kasuks viimastel minutitel. 1.37 enne lõppu viis selles finaalseerias esimest korda väljakule jooksnud Andre Iguodala külalised 103:100 ette ja pärast Tristan Thompsoni eksimust sahistas ligi 10 meetri kauguselt võrku Kevin Durant. Pärast seda Cavaliersil reaalset võidušanssi enam ei tekkinud.

Duranti otsustav kolmene:

Durant kerkiski mängu kangelaseks. Ääremängija viskas 43 punkti (tema play-off'ide rekord), võttis maha 13 lauapalli ja andis 7 resultatiivset söötu. Ükski teine Warriorsi mängija ei visanud üle 11 silma.

11 punkti tõi Stephen Curry (visked väljakult 16st 3), 10 punkti jäi Klay Thompsoni, Jordan Belli, Draymond Greeni ja JaVale McGee arvele.

Mängu kokkuvõte:

Cavaliersi liider LeBron James panustas seekord 33 punkti, 10 lauapalli ja 11 resultatiivse sööduga, Kevin Love lisas 20 punkti ja 13 lauapalli. Play-off'ide parima mängu tegi vahetusmees Rodney Hood, kelle arvele jäi 26 minutiga 15 punkti ja 6 lauda.

Neljas mäng peetakse Eesti aja järgi ööl vastu laupäeva taas Clevelandis. 0:3 kaotusseisust pole NBA ajaloos välja tulnud ükski meeskond, olgu tegu finaali või mõne muu play-off'i seeriaga.