Heimir Hallgrimsson (Reuters/Scanpix)

Homme algava jalgpalli MMi väikseim osaleja on Island, kus elab ümmarguselt 334 000 inimest. Arvestades, et tegu on 2016. aasta EMi veerandfinalistiga, ei saa saareriigi kvalifitseerumist pidada just ülemäära suureks üllatuseks.

Sama meelt on ka Islandi koondise hambaarstist peatreener Heimir Hallgrimsson: "Kui inimesed arvavad endiselt, et see on Tuhkatriinu lugu või et me ei vääri kohta MMil, siis nad alahindavad meid."

Island madistab MMil D-alagrupis koos Argentina, Horvaatia ja Nigeeriaga. "Grupp on tasavägine ja see tuleb meile kasuks," ütles Hallgrimsson The Guardianile.

"Kui me edasi pääseme, siis meid ei oota enam väga palju tugevamad vastased kui Argentina, Nigeeria või Horvaatia. See annab tunde, et 16 hulgas ei peaks me enam kedagi kartma."

Islandi avamäng on 16. juunil Argentinaga.

Jaga artiklit

2 kommentaari

Q
Qwert  /   11:48, 13. juuni 2018
Islandlastelt võib kõike oodata. Tore kui nad pääseksid alagrupist edasi, siis üheksa kuud hiljem kasvab neil sündivuste arv nagu pärast viimast EM-i.
I
Islandist  /   10:26, 13. juuni 2018
Unistada võib, aga ega 16 hulka ikka sel korral ei jõua. Sein on ees, pole teil kahjuks ikkagi seda taset, mida selle aasta alagrupp nõab.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis