Eesti mehed võivad rõõmustada, finaalkoht on kindel. Foto: Robin Roots
13. juuni 2018, 18:33

VÕIMAS! Eesti võrkpallurid marssisid Kuldliigas finaali (1)

Eesti võrkpallikoondis alistas Euroopa Kuldliiga Final Four'i poolfinaalis Portugali koondise 3:0 (26:24, 26:24, 25:18). Võiduga lunastasid sinilõvid koha nii homses finaalis kui ka järgmisel nädalal toimuvale Challenger Cup'ile.

Esimene geim

Eesti jäi avageimis 2:6 taha, kuid õnneks suutsid meie mehed kaotusseisust välja tulla ning seisu 7:8 peale tuua. Kert Toobal sai platsil nautida tõstmist kahele diagonaalile Oliver Vennole (mängis täna nurgaründaja kohal) ning Renee Teppanile. Eesti pääses avageimis esmakordselt ette 13:12.

Edasi kulgeti punkt-punkti heitluses ning seisul 19:16 tundus, et Eesti suudab avageimi võiduni purjetada, kuid siis eksis kolmel korral järjest Teppan (serviviga, blokki löök ja auti löök) ning tablool seisis järsku  20:20 viigiseis.

Seisul 21:20 lajatas Oliver Venno serviässa, mis esiti auti loeti, kuid videokorduste põhjal lõpuks sisse loeti. Lõpuks toitis sinilõvisid tempoosakond, Timo Tammemaa viis Eesti 25:24 juhtima, enne kui Tammemaa-Teppani blokk geimi lõpetas.

Teine geim

Teise geimi algus oli Eesti jaoks selles mõttes roosilisem, et me ei jäänud mitmepunktilisse kaotusseisu. Mäng ise oli äärmiselt tasavägine ning kulgeti viigiseisudel - 7:7, 10:10, 14:14, 16:16, 18:18. Esimest korda pääseski Eesti mitme punktiga ette seisul 20:18, kuid ka siis suutis Portugal 22:22 viigi välja võidelda.

Seisul 23:23 lõi Kristo Kollo palli punktiks, kuid ka siis suutis Portugal 24:24 peale järele tulla. Geim otsustati lõpuks servijoone taga. Esmalt eksis Portugal oma servil ning seejärel ei saanud nad kätte Kollo pallingut.

Kolmas geim

Selg vastu seina jäänud Portugal alustas geimi võimsalt, minnes 4:1 juhtima. Eesti venis aga kummipallina alati järele. Viigiseisult 6:6 läksid lõunaeurooplased taas 11:8 juhtima, kuid mõned hetked hiljem oli tablool viik 11:11. Seisult 13:13 läks pallima aga Oliver Venno, kelle serviseeria järel vaatas tabloolt vastu Eesti 17:14 eduseis. Seda edu suutsid sinilõvid juba hoida ning päris lõpu eel ei muutunudki Portugal enam ohtlikuks.

Eesti resultatiivseim oli täna Venno 15 punktiga, Teppan toetas teda 12 ning Aganits 10 punktiga (4 blokist).

Finaalis läheb Eesti vastamisi võõrustaja Tšehhiga, kes oli teises poolfinaalis 3:0 (25:22, 27:25, 25:20) üle Türgist.