Cristiano Ronaldo. (EMPICS SPORT/Scanpix)

OTSEÜLEKANNE

Täna on jalgpalli MMi esimene täispikk mängupäev, mis tähendab tervelt kolme mängu! Kell 15 panevad A-grupis palli mängu Egiptus ja Uruguai. Kell 18 hakkavad muna veereteama Maroko ja Iraan (B-grupp) ning õhtu lõppeb kell 21 algava maiuspalaga Portugal - Hispaania (B).

Õhtulehe MMi otseblogi on terve päev vutilainel ning meie reporter Ville Arike rändab jätkuvalt Venemaa avarustes. Täna jõuab ta omadega Jekaterinburgi. Naudime vutipidu koos!

• 23:21

• 22:55

• 22:46

3:3! Cristiano Ronaldo lööb karistuslöögi ristnurka ja vormistab kübaratriki

• 22:25

3:2! Nacho Fernandez viib omakorda HIspaania juhtima! Vägev matš!

• 22:13

Diego Costa ei jää Cristiano Ronaldole alla ja teeb skooriks 2:2! Hispaanlased mängivad karistuslöögi hästi lahti ja pall jõuab Costani, kes selle lihtsalt võrku lükkab.

• 22:07

• 22:04

Algas teine poolaeg

• 21:53

Poolajapaus ja mehed lähevad tagasi riietusruumi. Hispaanlaste jaoks on turniir alanud väga keeruliselt. David De Gea eksib haruharva, aga nüüd tuli aps sisse just MMi avamatšis....

• 21:47

• 21:44

2:1! De Gea eksib ja Ronaldo kauglöök leiab tee väravasse.

• 21:31

• 21:26

Diego Costa viigistab! 1:1!

• 21:19

Vaid neli meest on löönud värava neljal MM-finaalturniiril: Pele, Klose, Seeler ja Ronaldo! Vägev seltskond

• 21:17

17. minutil teenib Sergio Busquets kollase kaardi!

• 21:04

MILLINE ALGUS! Ronaldo teenib penalti ja viib Portugali juba neljandal minutil 11 meetri karistuslöögist juhtima! Temast sai esimene mees, kes löönud värava kaheksal järjestikusel suurturniiril!

• 20:36

Paari päeva eest Hispaania peatreeneriks määratud Fernando Hierro viib meeskonna staadionile.

• 20:15

• 20:03

• 19:59

VÄGEV! Iraanil kolm punkti kirjas!

• 19:32

Iraan ja Maroko pole veel väravani jõudnud. 20 minutit lõpunvileni!

• 19:22

• 18:56

POOLAEG! Iraan - Maroko 0:0

Iraan vs Maroko (AFP/Scanpix)
  • 18:40

• 18:23

20 minutit mängitud. Maroko alustas väga teravalt, aga tasapisi hakkab ka Iraan jalgu alla saama. Seis siiski endiselt 0:0

• 17:58

Peterburis astuvad areenile Iraan ja Maroko!

• 16:37

Hea võimalus Suarezel, aga väravavaht jääb peale!

• 16:30

Muusikaline vahepala:

• 16:27

Rahvas ootab Salahi!

• 16:23

Irooniat kah. Gary Lineker: "Salah on olnud ses mängus parem kui Luis Suarez."

• 16:21

Cavani tegi avapoolajal vaid 17 pallipuudet (kõik väljaspool Egiptuse karistusala). Teine kolmveeramdtund pole Uruguai ründajale just produktiivsemalt alanud.

• 16:09

SUNNITUD VAHETUS EGIPTUSEL: Keskpoolkaitsja Tarek Hamed sai viga, tema asemel sekkub 50. minutil Sam Morsy, kes pallib igapäevaselt Inglismaa 3. liigas.

• 16:06

PÕNEV ALGUS! Luis Suarez pääseb juba 46. minutil Egiptuse väravavahiga silmitsi, kuid Mohamed El Shenawy jäi seekord peale. Jätkuvalt 0:0. Jätkuvalt Salah pingil.

• 15:49

Avapoolaeg Jekaterinburgis lõppes 0:0. Pigem kompavad 45 minutit, kumbki meeskond ei võtnud erilisi riske. Mõned momendid tekkisid, kuid enamasti jäi nii Egiptusel kui ka Uruguail viimasel kolmandikul individuaalsetest oskustest puudu.

Kas selle tarbeks näeme teisel poolajal Mohamed Salahi? Näis.

(Reuters/Scanpix)
  • 15:44

Mis seal salata, tõesti tundus esimese hooga, et Suarez skooris 24. minutil. Tegelikult löks pall küljevõrku.

• 15:38
    NALJASÕBER

"Suarez otsimas Messi ja Coutinho abi."

• 15:31

• 15:29

• 15:25

24. minut. PARIM MOMENT! Suarez ei saa korralikult pallile pihta ja lööb 5-6 meetri pealt küljevõrku. Egiptusel vedas.

• 15:18

17 minutit mängitud, seis 0:0, aga mängupilt pigem võrdne. Mõlemal meeskonnal on olnud paar ohtlikku rünnakut, kuid väravavahtide elu on pigem veel rahulik.

• 15:16

Egipuse fänne on tribüünil omajagu:

• 15:11

Mis aga telepildist silma riivab, on hõre küljetribüün. Vabu istekohti jagub küll ja veel. Tõsi, Jekaterinburg on MMi idapoolseim linn.

• 15:09
    Egiptus (punases) - Uruguai. Esimesed kaheksa minutit möödusid suuremate vahejuhtumiteta. (Reuters/Scanpix)
  • 15:01

Egiptus ja Uruguai on valmis. A-grupi ja kogu MMi teine matš Jekaterinburgis võib alata!

• 14:28

Veider fakt: Portugal ega Hispaania pole kunagi 15. juunil võitnud.

• 14:17

Liikuvat pilti kah:

• 14:15

Cavani vajutas valikturniiril kümme väravat, mis oli Lõuna-Ameerika tsooni parim näitaja!

• 14:09
    Ville Arike, Jekaterinburg

• 14:05

Ühtlasi tähendab Egiptuse tänane algrivistus seda, et 45aastane veteranväravavaht Essam El-Hadary (pingil) ei võta veel enda nimele MMide ajaloo vanima mängija auväärset tiitlit.