Jalgpalli MM

NÄLGIDA VÕI MITTE? Kuidas islamiusulised koondised ramadaani kiuste MMiks valmistusid (4)

LISA KOMMENTAAR

Bridge Base Online - Myhands 16. juuni 2018 12:24
Affordable Smartphones | Cellphones and Devices - Consumer Cellular
Oleneb 15. juuni 2018 14:38
Kahjuks inimene ei saa valida, kuhu ja millal ta sünnib.
Mitmetes riikides on islam riigiusk (ka Saudis, Tuneesias, Marokos, Egiptuses, Iraanis), paljud usutavad on seadustesse sissekirjutatud ja mõnes riigis võib ka elutee mitteuskumise korral lõppeda.
Aga mõned sajandid tagasi oli kristlusega siin Euroopas sama. Oli vaja usustamiseks sõdu pidada, kolooniates inimesi tappa ja orjastada ning igasugused tuleriidad uskmatutele jms.
Moslemid on oma kalendri järgi veel keskajas (1439), kuigi nad tunduvad oma usku eriti kaitsvat, siis arvatavasti kunagi muutub see ka ehk vabamaks. Noored ja eriti välismaal elavad inimesed suhtuvad juba natuke vabamalt. Ja isegi islami riigiusukga riikides naisteõiguste suurenemine jms annab märku, et areng toimub. Samas, see kõik oleneb sellest, mismeelne riigijuht parasjagu valitseb..
Pets 15. juuni 2018 13:54
"Riigi kõrged ametivõimud lõid vastavale loale templi alla ja sportlased said rõõmsalt turniiriks valmistuda." - ei saa vist rääkida, et usk on iga inimese enda teha. Tuleb ikkagi luba küsida. Huvitav, kas teoreetiliselt on võimalik olla nende riikide koondisestes mitte uslik või siis mitte islami usuline? Või seal on see ikkagi kohustuslikus korras?
Huvitav, kas tuleb ka aeg, mil spordi suurturniire ei või korraldada ramadaani ajal?
16. juuni 2018 10:01
kannata natukene, brittide peaminister juba tegi riigi moslemi kogukonnale suure kummarduse ja kiitis nende "tegevust" riigis, irw