Cristiano Ronaldo alustas MMi kolme väravaga.Foto: Reuters/Scanpix
Jalgpalli MM
15. juuni 2018, 22:53

Põnevusetendus! Imeline Ronaldo tegi ajalugu, De Gea pudistas, Iraan juhib alagruppi (9)

Venemaal toimuva jalgpalli MMi päeva viimases matšis tegid naabrid Hispaania ja Portugal 3:3 viigi.

Sotšis toimunud mängu asus Portugal juhtima juba neljandal minutil, kui Cristiano Ronaldo realiseeris enda teenitud penalti. Ühtlasi sai temast neljas jalgpallur, kes teinud skoori neljal erineval MM-finaalturniiril. Lisaks portugalasele kuuluvad nimekasse seltskonda Pele, Miroslav Klose ja Uwe Seeler. Ronaldost sai ka esimene mees, kes löönud värava kaheksal järjestikusel suurturniiril.

Pidu ei kestnud siiski kaua, sest 24. minutil viigistas Diego Costa mänguseisu. 44. minutil vastas taas Ronaldo, kes Portugali 2:1 juhtima viis. Pool väravast jääb hispaanlaste väravavahi David De Gea hingele, kes lihtsa palli võrku pudistas.

55. minutil skooris taas Diego Costa ja tablool särasid 2:2 viiginumbrid. Kolm minutit hiljem viis Nacho Fernandez hispaanlased juba 3:2 juhtima, kuid Ronaldo polnud sellise asjade käiguga rahul. 88. minutil teenis Portugal karistuslöögi, mille Ronaldo ristnurka keerutas ja kübaratriki vormistas.

Hispaanlased tähistavad Nacho võiduväravat. Foto: AP/Scanpix

Kui enne tänast oli Ronaldo arvel kolm MM-finaalturniiridel löödud väravat, siis nüüd kahekordistas ta oma saldo.

B-alagrupi liider on avavooru järel Iraan, kes sai 1:0 jagu Marokost. Portugal ja Hispaania on ühe punkti peal.