Mehhiko (värava)pidu! Foto: KAI PFAFFENBACH
Jalgpalli MM
17. juuni 2018, 19:49

SUURÜLLATUS! Tiitlikaitsja Saksamaa alustas MMi kaotusega (3)

Jalgpalli MMi neljandal päeval jooksis väljakule tiitlikaitsja Saksamaa, kes pidi üllatuslikult tunnistama Mehhiko 1:0 paremust.

Kuigi Saksamaa valda enamuse mänguajast palli, otsustas matši saatuse Hirving Lozano 35. minuti tabamus.

Kohtumine algas väga hoogsalt ning juba esimesel minutil oli Mehhikol võimalus juhtima pääseda. Esialgu siiski pall väravasse lennanud. Kuigi Sakslased valdasid rohkem mänguvahendit, siis poolvõimalusi tekkis mõlemale poolele.

Ühe oma mitmetest kontrarünnakutest realiseeris Mehhiko kümmekond minutit enne poolajavilet, kui palli suunas väravasse 22aastane Lozano. Noor ääremängija vajas vaid ühte lööki raami, et oma MMi debüüdil väravaarve avada.

Teisel poolajal viis Saksamaa üha enam vägesid kõrgemale ning vastane pandi väga tugeva surve alla. Kuigi võimalusi tekkis, siis otsustavatel hetkedel jäi i-le täpp panemata. Oma teene oli sellest ka ennastohverdavalt tegutsenud mehhiklastel.

Lõpuks kõmmutasid sakslased Mehhiko väravale 25 pealelööki, millest raami läks 9, kuid võrku mitte ainsatki.

Saksamaa on nüüd viimasest seitsmest mängust võitnud vaid ühe, nendest kaotatud on kolm.

Ühtlasi oli see F-alagrupi esimene mäng, teise matši peavad Rootsi ja Lõuna-Korea homme.