Mile Jedinak viigiväravat tähistamas. Foto: AP/Scanpix
Jalgpalli MM
21. juuni 2018, 16:49

Penalti-Austraalia suutis Taani viikingitele vastu seista

Austraalia pallurid avasid jalgpalli MMi teises mängudevoorus oma punktiarve, kui tegid järjekordse penalti abiga 1:1 viigi Taani koondisega. Taanlased ei lasknud Samarasse kogunenud fännidel avaväravat ülemäära kaua oodata, juba 7. minutil lõpetas suurepärase kombinatsiooni veelgi suurepärasema löögiga koondise staar Christian Eriksen. 38. minutil tõi tabloole viigiseisu Mile Jedinak, kes realiseeris - nagu avamängus Prantsusmaa vastugi - 11 meetri karistuslöögi. Patustajaks oli Yussuf Poulsen, kes mängis palli käega. Algselt penaltit ei määratud, kuid videokohtunik arvas teisiti.

Lõbusad faktid: Kui jätta kõrvale sõpruskohtumised on Austraalia koondise neli viimast väravat tulnud kõik penaltist. Mile Jedinakist sai esimene pallur MMide ajaloos, kes löönud suurturniiril kolm väravat, aga kõik need penaltist.

Ühe punkti peale tõusnud Austraalia peab oma alagrupi viimase mängu viie päeva pärast, kui minnakse vastamisi Peruuga. Taanlased madistavad viimases voorus Prantsusmaaga.