Eesti - Soome korvpall Saku suurhallis.Foto: Tiit Tamme
21. juuni 2018, 21:10

FOTOD | Eesti kaotas Soomele lisaajal. Kullamäe ja Raieste tegid ilusa mängu, "ameeriklased" jäid kahvatuks (2)

Eesti korvpallikoondis kohtus Saku suurhallis Soomega ja kaotas lisaajal 69:76. Avastamisrõõmu oli vähemalt Eesti poolelt kõvasti, sest tegu ilmselt noorima koosseisuga, kes pärast taasiseseisvumist platsile jooksnud. Avapoolaja võitis Eesti 38:37, normaalaeg jäi 63:63 viiki.

Eesti võitis avaveerandi 17:14, poolajaks kahanes edu 38:37 peale. Kolmandal perioodil keeras Eesti kaitse lukku ja suurendas vahe 52:43 peale. Tõsi, oma osa oli selles üsna nõrga koosseisuga soomlaste saamatusel. Puudu olid suurimad staarid Lauri Markkanen, Petteri Koponen, Sasu Salin ja Erik Murphy, lisaks paar rollimängijat.

Neljandal perioodil tuli Soome tänu kolmestele järgi ja jõudis 3 minutit enne lõppu 59:59 viigini. 19aastane Sander Raieste ja juba kogenud Rain Veideman viisid Eesti 63:59 ette. Aga suurhalli kogunenud publik nägi lisaaega, sest 25 sekundit enne lõppu ei suutnud Eesti 63:61 eduseisus auti korralikult välja mängida ja kinkis Soomele rünnaku.

4,1 sekundit enne lõppu teenis noor Mikael Jantunen kaks vabaviset. Ääremängija pani mõlemad mööda, aga siis lasi Maik-Kalev Kotsar Alexander Madsenil laua võtta ja kaks punkti ära panna.

Lisaaeg kuulus juba täielikult Soomele ja Eestil lõpus enam võiduvarianti ei tekkinud.

Eesti resultatiivseim oli Veideman 15 punktiga, Martin Paasoja lisas 13 ja 19aastane Kristian Kullamäe 11 silma. Raieste arvele jäi 9 punkti, 8 lauapalli ja 3 resultatiivset söötu. USAs NCAA üliõpilasliigas mänginud Maik-Kalev Kotsar ja Rauno Nurger ei hiilanud. Kotsar tabas viskeid 14st 3 ning kogus 6 punkti ja 5 lauapalli. Nurger jäi 11 minutiga nullile.

21:09

Mäng läbi, Soome võitis 76:69.

21:03
LISAAEG

Nonii, aeg vist asjad kokku pakkida. Huffilt keskpositsioonivise otsa ja Soome 72:65 ees. Lõpuni 1.04.

21:01
LISAAEG

Vene teeb viienda vea ja kaotusseis läheb viiepunktiliseks. Armuaega pisut üle minuti.

20:59
LISAAEG

Fifii Aidoolt Soome kasuks neli punkti järjest ja Eesti on 2.09 enne esimese lisaaja lõppu 65:69 taga.

20:56
LISAAEG

Kolm minutit lisaaja lõpuni, seis 65:65.

20:51
4. VEERAND

Vene vise läheb mööda ja tulebki lisaaeg!

20:50
4. VEERAND

Eesti kaotab pärast sisseviset palli ja 4,1 sekundit enne lõppu on noorel Mikael Jantunenil kaks vabaviset. Ääremängija paneb mõlemad mööda, aga siis laseb Kotsar Alexander Madsenil laua võtta ja 2 punkti ära panna. 63:63 ja lisaajaoht. Eestil aega 2,5 sekundit.

20:46
4. VEERAND

Shawn Huff eksib ja 25 sekundit enne lõppu Eesti ees 63:61. Pall on meie ja soomlastel on vead täis.

20:45
4. VEERAND

Raieste ja Veideman viivad Eesti 63:59 ette, lõpuni 1.11.

20:37
4. VEERAND

Vene ja Kregor Hermet loobivad järjepanu mööda, aga Soome on viskesoone lidnud. 3.38 enne lõppu on Eesti edu vaid 59:58.

20:31
4. VEERAND

7 minutit normaalaja lõpuni. Eesti ees 57:50 ja nüüd tuleb pikalt istunud Kotsar tagasi platsile.

20:24
3. VEERAND

30 minutit mängitud ja Eesti juhib 52:43. Kolmas periood Eestile 14:6. Soome tundub täna nii kehv, et praegu ei paista neil küll võiduvõimalust olema. Eesti resultatiivseim on Veideman 12 punktiga, Kullamäel on endiselt 9 silma.

Eesti - Soome. (Tiit Tamme)
20:13
3. VEERAND

19aastane Kullamäe on seevastu olnud rünnakul Eesti parim mees. Temalt 9 punkti, 2 resultatiivset söötu ja 5 väljameelitatud viga. Praegu ei näe küll võimalust, et tema roll jääks MM-valikmängudes väikeseks. Eesti 4.41 enne veerandi lõppu 45:37 ees. Seega on Soome sel poolajal nulli peal!

20:09
3. VEERAND

Kotsar välja, Nurger sisse. Mis parata, meie "ameeriklased" on jätnud üsna rabeda mulje. Aga vähemalt kaitses on Kotsari suur keha kindlasti abiks.

20:08
3. VEERAND

Tähelepanuta jäi ka see, et Martin Dorbek alustas poolaega Martin Paasoja asemel. Dorbek tabab kahest vabaviskest ühe ja viib Eesti 43:37 ette. Kolmanda veerandi lõpuni kuus ja pool minutit.

20:01
3. VEERAND

Eesti algkoosseisus on üks muudatus - Vene on Kitsingu asemel. Ja lõpuks on ka temal punktiarve avatud. Eesti ees 40:37.