Eesti võrkpallurid võidu üle rõõmustamas. Foto: challengercup.volleyball.world
21. juuni 2018, 22:20

Vollemehed seljatasid Kasahstani ning jäävad homset ootama (1)

Eesti võrkpallikoondis alistas Portugalis toimuval Challenger Cupi teises mängus Kasahstani koondise 3:1 (25:22, 19:25, 25:19, 25:20) ning jääb nüüd ootama homse Portugali-Kasahstani vastasseisu tulemust.

Eile Portugalile mannetult 0:3 alla jäänud Eesti alustas kohtumist hästi, minnes suurepärase bloki toel kiirelt 10:5 juhtima. Kuigi seejärel suutis Kasahstan mängu tagasi tulla, kuulus avageim Eestile 25:22.

Teises geimis kulgeti tasavägiselt kuni seisuni 6:6, pärast mida kashhid 7:2 vahespurdi tegid ning geimivõiduni purjetasid.

Kolmandas geimis nautis Eesti varakult neljapunktilist edu (10:6), mis siiski maha mängiti. Seisul 10:9 võttis vanameister Rait Rikbergilt liberokohustused üle Silver Maar, pärast mida koondise vastuvõtt veidi paranes ning lõpuks 25:19 geimivõit saadi.

Neljandas geimis juhtis Kasahstan pikalt ning Eesti haaras juhtohjad esmakordselt enda kätte seisul 13:12, pärast mida enam tagasi ei vaadatud ning 25:20 geimi- ning 3:1 mänguvõit võeti.

Eesti resultatiivseim oli täna Renee Teppan 17 punktiga, Robert Täht toetas teda omalt poolt 16 silmaga. Tempomehed Timo Tammemaa ja Andri Aganits panustasid 12 punktiga, avageimis Oliver Venno välja vahetanud Kristo Kollo kogus 11 silma.

Nüüd jäävad meie mehed ootama homset Portugal-Kasahastan kohtumise tulemust, sest portugallaste võidu korral edeneme alagrupist teisena edasi just meie. Kasahhide triumfi puhul tekib aga surnud ring ning läheb võidupunktide, geimide ning mängupunktide lugemiseks.

22:08
25:20

OLEMAS! Eesti võtab 3:1 võidu ning nüüd jääme ootama homset Portugali - Kasahstani tulemust.

22:06
24:19

Kollo lööb blokist auti ja Eestil kasutada matšpall.

22:01
20:16

Täht suudab palli maha lüüa ning seejärel vastan Teppan samaga.

21:57
15:13

Teppan lööb palli õnnega pooleks maha.

21:54
13:12

Aganits blokis ja Eesti sai esimest korda selles geimis juhtima.

21:51
9:11

Kollo leiab bloki ladva üles.

21:49
7:10

Teppan saab võrgu kohal pallile näpud taha ja torkab selle kasahhide poolele maha.