STATISTIKAPOMM! Messi kurb seeria jätkub (1)

Toimetas Gerd Eston Sepp, 22. juuni 2018, 10:05
Messi MMi unistus võib peagi läbi saada. AFP/Scanpix
Eile õhtul purustas Horvaatia Argentina 3:0 ning lükkas lõunaameeriklased väljakukkumise äärele. Sel puhul vaatame otsa statistikale, mida huvitavat mäng kaasa tõi.

1:6 - See oli Argentina suurim kaotus MMi alagrupifaasis, peale 1:6 allajäämist Tšehhoslovakkiale 1958. aastal

21.11 - Argentina ründaja Sergio Agüero ei puutunud esimese poolaja viimase 21 minuti ja 11 sekundi jooksul palli mitte ühtegi korda

0 - Horvaatia oli enne eilset kaotanud kõik neli MMi mängu, mis Lõuna-Ameerika meeskondade vastu peetud. 0 võitu, 0 viiki.

647 – Lionel Messi pole MMil väravat löönud 647 minutit. Eelmine värav sündis 2014. aastal Brasiilias, alagrupimängus Nigeeria vastu.

11 – Argentina jäi viimati kahes esimeses MMi mängus võiduta 11 turniiri tagasi, 1974. aastal, kui esimeses mängus kaotati Poolale 2:3 ning seejärel lepiti 1:1 viiki Itaaliaga.

20 – Horvaatia pääses üle 20 aasta taas MMi alagrupist edasi. Viimati juhtus see nende esimesel turniiril, 1998. aastal. Siis kaotati alles poolfinaalis Prantsusmaale ja saavutati 3. koht.

270,8 – Messi lööb Barcelonas väravaid keskmiselt iga 93,3 minuti jooksul. Maailmameistrivõistlustel on see arv pea kolmekordne. Venemaal on Argentina superstaar löönud 12 korda peale, vaid üks neist Horvaatia vastu.

24. juuni 2018, 14:20
Jordi Alba: argentiinlased peaksid tundma uhkust selle üle, et Messi nende koondist esindab
23. juuni 2018, 11:51
Petit: Messi ei ole liider, ta ei ole Ronaldo
22. juuni 2018, 18:12
Miks jäi televaataja ilma Argentina ja Horvaatia mängu lõpplahendusest?
22. juuni 2018, 14:35
Zabaleta: Messi võib peale MMi koondisekarjääri lõpetada