Jalgpalli MM

ÕL NIŽNI NOVGORODIS | GALERII | Endine suletud linn üllatab maailma (6)

Kaarel Täll, Nižni Novgorod | Fotod: Stanislav Moškov, 23. juuni 2018, 15:40
Endine turistide jaoks suletud linn Nižni Novgorod võõrustab nüüd tervet maailma. Foto: Stanislav Moškov
Nižni Novgorod – 416 km Moskvast ida pool asuv paik, kus kokku saavad Okaa ja Volga jõed. „Linnake kaugel idas,“ võtab mingil määral kokku paljude eestlaste teadmised Nižni Novgorodi kohta. Selgub, et tegelikult on tegemist üsna lääneliku ja hubase oaasiga looduslikult kaunis kohas.

Ka jalgpalli MM on linnapilti korraliku jälje jätnud. Iidse Kremli ja suure Volga vahele on ehitatud kilomeetrite viisi rannapromenaadi. Kaugelt näib kõik uhke ja ilus, kuid lähemalt uurides hakkab silma omapärane ehitusstiil, kus kõik on veidi ülepeakaela kokku klopsitud. Aga üldine mulje on muidugi ehtvenepäraselt suurejooneline ja kohalikud naudivad promenaadil promeneerimist täiel rinnal.

Teiselpool Volgat paistab aga tänavuse suve sümbol – 45 000 pealtvaatajat mahutav staadion, mille ehitamiseks kulus terve varandus ehk 18 miljardit rubla. See sama püha paik, kus Rootsi võitis 1:0 Lõuna-Koread, Horvaatia purustas 3:0 Argentina ja homme võtavad mõõtu Inglismaa ja Panama.

Omamoodi kummaline mõelda, et suure osa Nõukogude Liidu ajastust oli Nižni Novgorod turistidele suletud. Toona Gorki nime kandnud linnas ehitati sõjatehnikat ja Teise maailmasõja ajal satuti sakslaste rünnakulaviini alla. Täna tervitavad siinsed venelased naerulsui Panama, Inglismaa ja ülejäänud maailma rahvaid.

Samal teemal

26. juuni 2018, 10:00
ÕL MOSKVAS | GALERII | Rahvaste paabel vallutas Punase väljaku
26. juuni 2018, 09:00
ÕL MOSKVAS | Vaata, milline näeb välja suurlinna kõige luksuslikum käimla!
24. juuni 2018, 18:26
ÕL NIŽNI NOVGORODIS | GALERII | Naer läbi pisarate: 1:6 kaotus väikest Panamat ei murdnud
24. juuni 2018, 14:43
ÕL NIŽNI NOVGORODIS | VIDEO | Kääbus vs hiiglane! Panama ja Inglismaa fännid on matšiks valmis

6 KOMMENTAARI

k
Kas oli ikka suletud? 24. juuni 2018, 12:08
Tallinnast läks lennukki sinna, siis oli linna nimi Gorki.
GAZ ehk Gorki autotehas (venekeelsest lühendist ГАЗ – Горьковский автомобильный завод) peaks ju ka eestlastele teada olema.
http://www.eastcars.ee/
a
abdallahi 23. juuni 2018, 19:18
Bullshit, nõukaajal käisin seal ja polnud see midagi rohkem suletud kui näiteks Tartu kus mu Rootsis elav onu mul vaikselt külas käis. Mingit kontrolli ju linna piiril polnud. Eraldi teema olid numbrilinnad kus tõesti olid kontrollpunktid linna sisenedes.
Loe kõiki (6)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee