Jalgpalli MM

ÕL NIŽNI NOVGORODIS | 29 minutit vaikima sunnitud hiinlane ei suutnud Inglismaa peatreenerit murda 

Kaarel Täll, Nižni Novgorod, 23. juuni 2018, 19:01
Inglismaa koondise pressikonverents, kus osalesid Gareth Southgate ja Jordan Henderson.Foto: Stanislav Moškov
„Napikas!“ mõtles ligi pool tundi kätt üleval hoidnud hiinlane endamisi. Terve Inglismaa jalgpallikoondise pressikonverentsi ajal käega vehkinud mees sai sõna kõige viimasena ja kasutas oma tähetundi üsna omapärasel moel.

Peatreener Gareth Southgate ja kapten Jordan Henderson olid Nižni Novgorodi staadionil juba 29 minutit üsna tõsistele küsimustele vastanud ja pressikonverentsi koordineerinud meesterahvas ei soovinud kuidagi hiinlasele sõna anda. Kuni viimaks jõudis saalis ringlenud mikrofon siiski tema kätte!

„Ma pole kindel, kas härra Southgate teab, et Hiinas on Inglismaa koondise kirjeldamiseks olemas spetsiaalne fraas: „õnnelik jalgpall.“ Pean kurbusega teatama, et see pole üldse nii positiivne väljend, kui esialgu tundub, sest sellega kirjeldatakse Inglismaa jalgpallurite naeruväärseid eksimusi. Kas te olete teinud midagi, et oma mängijaid maha rahustada? Kas olete teinud midagi, et nad ei oleks enam matšide ajal nii närvilised?“

Ootamatu? Jah. Kohatu? Jah. Naljakas? Jah!

Inglismaa koondise pressikonverents, kus osalesid Gareth Southgate ja Jordan Henderson.Foto: Stanislav Moškov

„Ok…“ kõlas Southgate’i mõtlik vastus, mille järel saal naerma puhkes. „Sinu kirjeldus „õnnelikust jalgpallist“ oli küll selline, et just mina olen kogu „õnneliku jalgpalli“ suurim süüdlane,“ vihjas peatreener aastale 1996, kui just tema Euroopa meistrivõistluste poolfinaalis Saksamaa vastu otsustaval penaltil eksis. See oligi viimane EM või MM, kus inglased nelja hulka jõudsid. 

 

„Meil on tõesti kümnete aastate jagu sinu poolt kirjeldatud juhtumeid, aga praegust meeskonda ei huvita ajalugu. Nad tahavad ise ajalugu kirjutada! Nad on noored mehed, kes muutuvad ajaga paremaks. Jumaldan nendega koos töötamist ja tahan näha, kui kaugele nad suudavad jõuda. Loodan, et järgmistel nädalatel pakume hiinlastele uutmoodi õnnelikku jalgpalli!“

Tuleb tunnistada, et kuigi hiinlase plaan oli ilmselge, siis Gareth Southgate'i tal endast välja viia ei õnnestunud!

TOIMETAJA

+372 5199 3733
sport@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee