Rõõmsad mehhiklased.Foto: Reuters/Scanpix
Jalgpalli MM
23. juuni 2018, 19:52

Mehhiko astus ühe jalaga 16 sekka (2)

Mehhiko jalgpallikoondis astus väga suure sammu MMi kaheksandikfinaali suunas, sest alistas F-grupi teises voorus 2:1 Lõuna-Korea ja omab kahe mängu järel täisedu.

Mänguskoori avas 26. minutil penaltipunktilt (Lõuna-Korea kaitsja mängis trahviskastis käega) Carlos Vela (väravavaht hüppas paremale, pall lendas vasakule). Mehhiko teise värava lõi 66. minutil ründaja Javier Hernandez, kes realiseeris kiire vasturünnaku.

Korea sai oma auvärava kätte 90+3. minutil, kui meisterliku kauglöögi vajutas Mehhiko väravasse Tottenhami staar Heung-Min Son.

Hernandezist sai esimene mehhiklane, kes jõudnud 50 koondiseväravani. Mehhiko kasuks määratud penalti oli selle MMi 14. Kõigi aegade rekord on 18, kuid samas tempos jätkates lüüakse see Venemaal üle juba alagrupiturniiril. Mõistagi pole siin arvestatud penaltiseeriaid.

Lõuna-Korea pole nüüd MMidel võitnud kaheksat mängu järjest (2 viiki, 6 kaotust).

F-grupi teine matš Saksamaa - Rootsi algab kell 21. Rootsil on avavoorust alla võit Korea üle, Saksamaal kaotus Mehhikole.