Saksa sangar Toni Kroos (nr 8).Foto: Reuters/Scanpix
Jalgpalli MM
23. juuni 2018, 22:57

HULL MÄNG! Saksamaa päästis oma MMi kohtumise viimasel sekundil (5)

Tiitlikaitsja Saksamaa jäi ellu! Sel MMil kõvasti kriitikat teeninud Toni Kroos keerutas palli 90+5. minutil kaunilt Rootsi võrku ja vormistas sellega üliraske 2:1 võidu.

Sakslased alustasid ellusjäämismängu suure hurraaga, kuid said soovitud värava asemel kaela hoopis külma duši. Nimelt lõpetas Ola Toivonen 32. minutil Toni Kroosi valesöödust alanud vasturünnaku meisterliku tõstega üle Manuel Neueri sakslaste väravasse.

Kuigi sakslased valdasid avapoolajal palli suisa 73% jagu, avanesid paremad momendid rootslastel. Poolaja viimasel sekundil päästis Neuer posti kõrvalt Marcus Bergi pealöögi. Muide, Berg pääses juba 12. minutil Neueriga üks ühele, kuid Jerome Boateng jõudis kriitilisel hetkel oma väravavahile appi. Olukorras oli ka penaltihõngu, kuid kurikuulus VAR ei sekkunud.

Vaheajal tõi Joachim Löw Julian Drexleri asemel platsile Mario Gomeze ega pidanud selle vilju pikalt ootama. Ründaja sai oma esimese puutega kirja väravasöödu, mille realiseeris Marco Reus (48. min). Tõsi, sisulise eeltöö tegi vasakult äärel Timo Werner, kes andis madala söödu kasti, millele Gomez sai õrnalt varba vahele.

Sakslaste hoog tollest tabamusest muudkui kasvas, kuid pall ei läinud kuidagi väravasse. Kord olid õigel ajal jaol Rootsi kaitsjad, kord olid lööjad ebatäpsed (nt Gomez lõi viie meetri pealt üle), kord päästis oma kodumaa väravavaht Robin Olsen.

Kusjuures sakslased pidid viimases kümmekond minutit läbi ajama ühemehelises vähemuses, sest Boateng teenis 82. minutil teise kollase kaardi ja läks duši alla. Mängupilti see aga ei muutnud, Saksamaa hullumeelne surve jätkus, kuid rootslased pidasid vapralt vastu.

Tundus, et Saksamaa lihtsalt ei pidanud seda mängu võitma, sest 88. minutil tõi Olsen lati alt ära Gomezi pealöögi ning 90+2. minutil tabas vahetusmees Julian Brandt posti. Ometi leidus Saksamaal veel üks variant, mille Kroos üleriigiliseks joovastuseks keerutas. Kriitikaobjektist sangariks. Nii lihtne see ongi.

Kohtumise statistika (Saksamaa - Rootsi):

Too võit tähendab, et tabeliseis on nüüd säärane: Mehhiko 6 punkti, Saksamaa 3, Rootsi 3, Lõuna-Korea 0. Viimases voorus kohtub Mehhiko Rootsiga ja Saksamaa Koreaga.