Harry Kane.Foto: Sputnik/Scanpix
Jalgpalli MM
24. juuni 2018, 16:56

Võimas Inglismaa vutikoondis rebis Panama tükkideks

Inglismaa jalgpallikoondis purustas jalgpalli MMi G-alagrupis debütandi Panama tulemusega 6:1.Inglismaa maandas oma väravapinge juba mängu 8. minutil kui Kieran Trippier leidis nurgalöögist oivaliselt ülesse kasti lennanud John Stonesi, kes albionimaa ka juhtima viis.

Kümme minutit hiljem teenis Inglismaa penalti, kui Fidel Escobar ning MMi raskeim mees, 99 kg kaaluv Roman Torres, tõmbasid kahepeale maha Jesse Lingardi. 11 meetri karistuslööki usaldati lööma koondise kapten Harry Kane, kes nahkkera kindlalt üles nurka virutas.

Lingard sai enda tabamuse kirja 36. minutil, kui ta Raheem Sterlinguga ilusasti seinasöötu mängis ning palli siseküljega ilusasti lati alla keerutas.

Mängu neljas tabamus sündis 40. minutil, mil oma teise sai kirja John Stones. Manchester City keskkaitsja oli esimesena jaol Panama väravavahi supertõrjel ning lükkas palli halastamatult Jaime Penedo valvatavasse väravasse .

Avapoolaja viimane tabamus sündis taas penaltipunktist ning taas Kane'i putsa läbi.

Teisel poolajal tuli väravat oodata veidi üle veerand tunni, kuniks 62. minutl Ruben Loftus-Cheeki kauglöök võttis Harry Kane'i kannast rikošeti ning jällegi Penedo selja taga lendas. Mängu ajal kanti tabamus Kane'i nimele, kuid see, kas Tottenhami ründetuus tegelikult kaabutrikiga edvistada saab, selgub hiljem FIFA ametlikust protokollist.

78. minutil sündis ajalugu - Guatemala (!) liiga mees Felipe Baloy lõi Panama ajaloo esimese värava MMil.

Küll ei jõudnud Inglismaa (ja Panama) avapoolajal löödud viie väravaga ligilähedale 1954. aasta MMil toimunud Austria ja Šveitsi vastasseisule, kus naaberriigid paugutasid 7:5 võiduga lõppenud mängus avakolmveerandtunniga kokku üheksa väravat. Ühe meeskonna poolne rekord kuulub Jugoslaaviale, kes lõi 1974. aastal Zaire (praegune Kongo DV) võrku avapoolajaga kuus palli.

Edasipääsu kindlustanud Inglismaa läheb viimases voorus vastamisi Belgiaga, kellega selgitatakse alagrupi kaks esimest. Panama hakkab Tuneesiaga madistama aupunktide pärast.