Eesti võrkpallikoondis.Foto: Martin Ahven
24. juuni 2018, 18:36

NII SEE JUHTUS | Võrkpallikoondis võitis Challenger Cupi pronksimatšis Kuuba ning teenis piraka summa (9)

Eesti võrkpallikoondis kohtus Portugalis Challenger Cupi pronksimatšis suure võrkpalliriigi Kuubaga ning võitis 3:0!

Esimene geim möödus võrdselt, vahepeal olime paari punktiga ees, siis võtsid kuubalased vahe taas kinni. Geimi lõpus juhtisime näiteks 22:18 ja 24:22, kuid kuubalased tõid kolm punkti järjest ning läksid 25:24 juhtima. Seejärel läks taas punkt-punkti mänguks ning geim lõppes meie kasuks alles 30:28.

Teise geimi alguses haaras Eesti ohjad, juhtisime näiteks 4:2 ja 7:2 ja 9:5. Geimi keskel sai tavapäraseks umbes kahe-kolme punktiline eduseis. Geimi lõpus olime ka 20:14 ees, kuid juba varsti oli seis kõigest 21:17. Õnneks võtsime end ilusti kokku ja teine geim Eestile 25:21.

Kolmandat geimi alustasid kuubalased teravamini, kuid kiirelt leidsime end taas mängule tavapäraseks saanud seisust, kus paari punktiga juhtisime. Ühel hetkel sai kuubalaste jaks otsa ning asusime näiteks 17:12 ja 20:13 juhtima. Geimi võitsime 25:16. Challenge Cupi pronks ning sellega kaasnevad 35 000 dollarit Eestile!