Jalgpalli MM

ÕL NIŽNI NOVGORODIS | Inglismaa koondise anatoomia: meedia ründab, rahvas kirub, Southgate päästab 

Kaarel Täll, Nižni Novgorod, 24. juuni 2018, 20:30
VÄRAV: Just nii viis John Stones inglased Panama vastu 4:0 juhtima. Lõpuks särasid tablool numbrid 6:1 ja Inglismaa kindlustas pääsu 16 parema hulka. Foto: Stanislav Moškov

Inglismaa maailmameistriks! Kõlab ju totakalt? Jalgpalli sünnimaa juba müütiliseks muutunud ebaõnnestumiste saagal ei paistnud enam ammu otsa ega äärt, kuid Venemaa maailmameistrivõistlustel tõstab pead uutmoodi aura, mis süstib saarerahvasse tervemõistuslikku optimismi. „Süüdlaseks“ peetakse peatreener Gareth Southgate’i.

„Ma pole kindel, kas härra Southgate teab, et Hiinas on Inglismaa koondise kirjeldamiseks olemas spetsiaalne fraas: „õnnelik jalgpall.“ Pean kurbusega teatama, et see pole üldse nii positiivne väljend, kui esialgu tundub, sest sellega kirjeldatakse Inglismaa jalgpallurite naeruväärseid eksimusi,“ kõlab laupäevase pressikonverentsi lõpuks Hiina ajakirjaniku küsimus.

Southgate ei võta sõnu südamesse, vaid pöörab küsimuse viisakalt naljaks ja meenutab kaudselt ka 1996. aastat, kui just tema Euroopa meistrivõistluste poolfinaalis Saksamaa vastu otsustaval penaltil eksis. See oli viimane kord, kui inglased suurvõistlusel nelja hulka murdsid.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

26. juuni 2018, 10:00
ÕL MOSKVAS | GALERII | Rahvaste paabel vallutas Punase väljaku
26. juuni 2018, 09:00
ÕL MOSKVAS | Vaata, milline näeb välja suurlinna kõige luksuslikum käimla!
26. juuni 2018, 00:05
ÕL NIŽNI NOVGORODIS | Panama palverändurid usuvad, et jalgpall võib tuua helgema tuleviku
25. juuni 2018, 23:21
NII SEE JUHTUS | Jalgpalli MM: Hispaania võitis Portugali ees alagrupi tänu löödud väravate arvule

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee