Nii lõi Iago Aspas Hispaania 2:2 viigivärava. (Reuters/Scanpix)

OTSEÜLEKANNE ON LÄBI

Venemaa MMi alagrupiturniiril on mängida jäänud veel vaid viimane voor. Täna kell 16.30 lähevad A alagrupi võidu nimel vastamisi juba edasipääsu kindlustanud Uruguay ja Venemaa ning Saudi Araabia mängib Egiptusega. Kell 20.30 kohtuvad B alagrupis Portugal ja Iraan ning Hispaania ja Maroko. Püsige lainel!

• 23:20
    VUTISÕBER

Siinkohal on paslik tänaseks putka kinni panna. Uued uudised juba hommikul! Hüva ööd!

• 23:16

• 23:06

• 23:03

• 22:53

90+3. minut. Iago Aspas lööb Hispaania kasuks 2:2.

• 22:52

90+1. minut. Peakohtunik käib taas videot vaatamas ja määrab Iraani kasuks penalti. Põhjuseks käega mäng.

90+3. minut. Saeid Ezatolahi realiseerib, 1:1 ja Iraan elab!

• 22:42

MAROKO! Youssef En Nesyri viib põhja-aafriklased 81. minutil 2:1 juhtima! Tõsi, kuivõrd Portugal juhib Iraani vastu 1:0, ei ole Hispaania edasipäääs ohus.

• 22:41

83. minut. Peakohtunik käis videost vaatamas, kas määrata Ronaldole küünarnukilöögi eest punane kaart. Lõppeks otsustas vilemees kollase kasuks.

• 22:31

• 22:22

Kurb fakt Ronaldo jaoks: viimati eksis portugallane MMil penaltiga (väljaarvatud penaltiseeria) aastal 1966.

• 22:18

Venemaal on püstitatud uus MMide penaltirekord - 19!

• 22:17
    NALJASÕBER

• 22:16

• 22:11

51. minut. Peakohtunik määrab VARi sekkumise ja videokorduse vaatamise järel Portugali kasuks penalti.

53. minut. Ronaldo ei löö ära!!! Löök läheb väravavahit pisut paremale ning

• 21:48

Iraan - Portugal avapoolaeg 0:1. Praeguse seisuga Portugal grupis esimene, Hispaania teine.

• 21:47

Hispaania ja Maroko avapoolaeg 1:1.

• 21:46

Portugali värav tähendab seda, et Iraan peab 16 hulka pääsemiseks lööma vähemalt kaks.

• 21:46

• 21:45

OI, KUI MAGUS! Ricardo Quaresma vajutab 45. minutil parema jala välisküljega 16 meetrilt taha nurka, Portugal 1:0 ees!

• 21:37

Esimesed neli De Gea väravale tehtud pealelööki maandusid võrgus.

• 21:34

34. minut. Jahanbakhsh saab karistuslöögist hästi peaga löögile, kuid otse Portugali värava keskele.

• 21:30

Aga nüüd on see kirjas!

• 21:26

Hämmastav fakt: Hispaania väravavaht David De Gea pole sel MMil veel ühtki tõrjet teinud!

• 21:24

Hullud numbrid Isco kasuks! Mees on viimases 15 koondisemängus olnud otseselt seotud 12 väravaga.

• 21:21

• 21:19

VIIK! Isco seab 20. minutil Hispaania - Maroko mängus 1:1 viigi jalule.

• 21:17

Too moment, kui Iraani VV oma kaitsjale kergelt kallale läks.

• 21:15

OPADII! Hispaania kaitseliin eksib ning Khalid Boutaib viib Maroko 14. minutil kohtumist 1:0 juhtima.

• 21:09

9. minut. Joao Mario ei saa 16 meetri pealt tühjale väravale pihta. Võimalusele eelnes VV ja keskkaitsja sidepraak, millele järgnes VV tuline reaktsioon (tõuge oma mehele rindu).

• 21:06

7. minut. Iraanilt korralik kontrarünnak, kuid 16 meetri pealt sooritatud löök ebaõnnestub täielikult.

• 21:02

3. minut. Ronaldo juba möllab Iraani kastis, kuid esimene pealelöök lõppeb VV süles.

• 20:59

Mängud algasid!

• 20:54

Paberil on Iraani asetus 4-5-1, näis, milline on reaalsus. 6-3-1 müür ei tohiks Portugali üleliia heidutada, sest 0:0 viik on neile rahuldav tulemus.

• 20:47

Fakte Mo Salahi hooajast:

• 20:45

Liikuvat pilti kah.

• 20:44

Ronaldo jõuab EMi + MMi mängude arvult tipule veel lähemale.

• 20:37

Kes mida edasipääsuks vajab?

Iraanil on vaja võitu, et kuueteistkümne parema hulka jõuda. Viik aitaks neid vaid juhul, kui Hispaania Marokole kaotab. Portugali viib kaheksandikfinaali võit või viik.

• 20:36

• 20:24

Algkoosseisud:

• 20:23

B-grupi viimane vaatus algab kell 21. Praegune tabeliseis:

• 19:08

Uruguai ja Venemaa 1/8-finaali vastased selguvad kell 21 algavate B-grupi mängide Maroko - Hispaania, Portugal - Iraan järel. Ainsana on mängust väljas Maroko.

• 19:01

Saudi Araabia võitis Egiptust viimasel sekundil! Muide, on tähelepanuväärne, et Uruguaile ei löödud alagrupis ühtki väravat.

• 18:56

• 18:51

Lõpuvile. Uruguaile tulemusega 3:0 grupivõit, Venemaa teisena edasi.

• 18:48

CAVANI SAAB OMA KÄTTE! PSG ründaja karistab 90. minutil ära! Igor Akinfejev tõrjub nurgalöögijärgse pealöögi värava ette, kus on esimesena jaol Cavani. Tegu oli ründaja esimese väravaga sel MMil. 3:0.

• 18:38

• 18:25

69 minutit mängitud. Venemaa pole 100% loobunud, aga otsest pinget enam mängus pole. Eks mõlemad vaatavad pigem juba kaheksandikfinaali suunas. Kuid väravad pole välistatud.

• 18:06

• 18:05

• 18:05

• 18:05

• 18:03

Saudi Araabia 1:1 viigivärav on MMide hiliseim avapoolajal pärast aastat 1966.

• 18:01

Uruguai - Venemaa teine poolaeg läks.

• 17:51

SAUDI ARAABIA VIIGISTAB! Peakohtunik määrab pärast hoolikat videokorduse vaatamist saudide kasuks veel ühe penalti, mille Salman Al Faraj 40+6. minutil realiseerib. Teist korda El-Hadary ei päästa. Seega tolles mängus avapoolaeg 1:1.

• 17:48

• 17:46

Uruguai - Venemaa avapoolaeg 2:0.

• 17:41

Saudi Araabial oli 41. minutil penalti, kuid rekordimees El-Hadary tõrjus Fahad Mosaed Al Muwallad Al Harbi löögi! Endiselt 1:0 Egiptusele.

• 17:39

Uruguai teine värav läheb põhjusega Deniss Tšerõševi omaväravaks, mis on sel MMil juba kuues. Järgmine omavärav tähendab MMide uut rekordit.

PS! Tšerõšev vahetati punase kaardi järel välja, sest Smolnikovi koht paremkaitses vajas lappimist.

• 17:36

36. minut. VENEMAAL VESI AHJUS! Igor Smolnikov peatab Laxalti kiirrünnaku ja teenib selle eest õigustatult teise kollase ehk punase kaardi. Siit ei tule head nahka, aga venelaste õnneks on nad juba alagrupist edasi.

• 17:34

• 17:34

• 17:27

28. minut. Uruguai on lähedal kolmandale, aga Cavani jala pealt võetakse trahvikatsis pall ära. Venemaa mängus on lagunemisemärke.

• 17:26

Vahele muud MMi juttu kah.

• 17:24

OIOI! Laxalti löök 16 meetrilt võtab venelasest rikošeti ja maandub Igor Akinfejevi valvatava värava nurgas. 2:0.

• 17:22

EGIPTUS JUHIB! Mohamed Salah viib 22. minutil oma kodumaa Saudi Araabia vastu 1:0 ette. Liverpooli staari teine värav sel MMil.

• 17:17

• 17:16

Tegu oli Suareze seitsmenda väravaga MMidel, millega ta möödus Diego Forlanist ja tõusis ses arvestuses Uruguai teiseks meheks. Ainuvalitsemiseni on kaks väravat minna.

• 17:11

12. minut. Tšerõšev saab 16 meetri pealt vajutada, kuid otse vastu Uruguai väravavahti.

• 17:09

10. minut. 1:0!!!! Uruguaile karistuslöök suurepärase koha pealt (17 meetri pealt ja küllalt keskelt), mille Luis Suarez vajutab madalalt ja kindlalt Venemaa värava alumisse nurka.

• 17:00

A-alagrupi viimane voor algas!

• 16:57

Venemaa - Uruguai. Võitja võidab ka alagrupi ja kohtub kaheksandikfinaalis B-grupi teisega (selgub õhtul kella 23 paiku). Viigi puhul võidab alagrupi Venemaa, sest nende väravate vahe on parem.

• 16:54

Statistiline tugi on Venemaal igatahes olemas: eelmised kolm MMi võõrustanud Euroopa maad on oma alagrupi võitnud täiseduga.

• 16:53

• 16:41

• 16:40

Venemaa - Uruguai omad jäid eelmisest postitusest maha:

• 16:39

A-alagrupi viimane vaatus algab kell 17. Ainus oluline matš on Venemaa - Uruguai, kes selgitavad omavahel alagrupi võitja ja teise koha omaniku. Saudi Araabia ja Egiptus mängivad au peale.