DEJA VU: Eesti korvpallikoondis pidi ka täna põhjanaabrite paremust tunnistama. Foto: Tiit Tamme
25. juuni 2018, 20:32

Soomlaste hundisalk pures noort Eestit (2)

Eesti korvpallikoondis pidi teist korda viie päeva jooksul tunnistama soomlaste paremust. Kui neli päeva tagasi jäädi põhjanaabritele alla alles lisaajal, siis nüüd Helsingis oli staaridega vürtsitatud Soome meist parem 95:76.

Soomlaste hundisalk, nii põhjanaabrite koondist kutsutakse, alustas kohtumist võimsalt. Euroliiga kogemusega Sasi Salin vajutas kohe alguses kaks kolmest, mille peale ehitasid põhjanaabrid 12:0 algedu. Eesti sai esimese korvi alles pea neljaminutilise mängu järel, kui korvi alt oli täpne Maik-Kalev Kotsar. Just Kotsari ning Kristian Kullamäe mängutulekuga suudeti korraks soomlaste tempot alla tõmmata, kuid ka sellele oli neil rohi olemas. Avapoolaeg kuulus kindlalt peoperemeestele 25:10.

Teist veerandaega alustas Eesti 5:0 vahespurdiga ning oleks võinud kaotusseisu vähendada ka ühekohaliseks, poleks Kullamäe mõlemal vabaviskel eksinud. Seejärel saatis Soome peatreener Henrik Dettmann väljakule taas oma staarid eesotsas Lauri Markkaneni ja Petteri Koponeniga, kes käristasid vahe juba 20 peale (36:16). Veerandaja lõpus leidis Eesti loogiliste rünnakulahendustega nurkadest üles Rain Veidemani ning Siim-Sander Vene, kes ka tabasid, kuid riietusruumi mindi ikkagi hundijõugu 43:24 eduseisus.

Pärast poolajapausi alustas Eesti isukalt ning nii Vene kui ka Kotsar näitasid, et vastaste vastu on võimalik mängida küll (Kotsar paraku ei tabanud, kuid liigutused olid õiged, Vene viskas aga oma punktid ära) ning vähendasid kaotusseisu 34:50 peale. Paraku nulliti kogu hea töö paari lohakusveaga, mille tulemusena Markkanen jälle palle ülevalt alla surus ning soomlaste 20punktilise (56:36) edu taastas. Eesti ei jätnud jonni ja jätkas aktiivse kaitsega ning veerandaja lõpuks suudeti kaotusseisu nelja silma võrra vähendada (51:67).

Viimase veerandaja alguses suutis Eesti Kullamäe ja Rauno Nurgeri korvidest vahe korraks isegi 14 punkti peale saada (58:72), kuid sellepeale saatsid Soome Euroliiga mehed Petteri Koponen ja Salin kohe teele tabavad kaugvisked (61:78).

Seisul 65:80 langes Markkaneni takistades viie veaga pingile ka Kotsar ning kohe järgmisel rünnakul pääses Bullsi täht kiirrünnakust ka windmill’iga palli pealt suruma. Eesti koondise „iluhetk” sündis seisul 68:85, kui Treier palli vahelt lõikas ning samuti üleval alla saatis. Paraku ilma viguriteta donk kohalikku rahvast ei erutanud. Mängu lõppseisuks kujunes 95:76.

Meie resultatiivseim oli Siim-Sander Vene 17 punktiga, Kristjan Kitsing lisas omalt poolt 16 ning Kristian Kullamäe 14 silma. Soomlaste parim oli Lauri Markkanen 23 punkti ja 12 lauapalliga. STATISTIKA

20:22

76:95 | Soomlased võtavad koduväljakul oma!

20:21
4. VEERAND

75:92 | 24 sekundit jäänud veel mängida.

20:17
4. VEERAND

70:85 | Ei ole meie mehed kehvemad. Treier lõikab palli vahelt ja vajutab ka pealt. Tõsi, ilma iluviguriteta ning rahvast see ei eruta.

20:14
4. VEERAND

65:85 | Kullamäe eksib sööduga ja Markkanen vajutab windmill'iga pealt. Vähemalt silmale ilus vaadata.

20:11
4. VEERAND

65:82 | Kotsar langeb viie veaga pingile. Vea meelitajaks muidugi Markkanen, kes vabaviskel siiski eksib.

20:04
4. VEERAND

58:75 | Kullamäe ja Nurgeri korvidest saame vahe korraks 14 punkti peale, kuid Koponen vastab kohe kolmesega.

19:55
3. VEERAND

51:67 | Kolmas veerandaeg on lõppenud ning Eesti võttis selle neljandikuga tagasi kolm silma. Mäng on läinud meie poolelt isukamaks, kuid hooletusvead ei luba sellest rohkem kasu lõigata.

19:52
3. VEERAND

46:64 | Eesti sai vahe juba korraks 15 peale, kuid jällegi lihtne pallikaotus ja kogu töö nullitud. Mängida 2 minutit seda veerandaega.

19:47
3. VEERAND

40:61 | Üleväljapressi üritav Eesti ei saa palli vahelt ning kohe karistatakse meid kolmesega ära.

19:42
3. VEERAND

36:56 | Eesti seisab 23 sekundit kaitses väga hästi, kuid ikka leiavad soomlased kuidagi Markkaneni üles. Ja järgmisel rünnakul koha pallikaotus ja NBA-tähe 2+1. Bullsi mehe arvel juba 19 silma.

19:40
3. VEERAND

34:50 | Eesti koondis on teisel poolajal paremini oma mängu käima saanud. Rünnakul mängitakse isukamalt ning visked on loogilised. Kahjuks rikkus kogu hea töö (ka kaitses) ära üks lohakusviga, mille tulemusena Markkanen taas üleval alla vajutas.

19:37
3. VEERAND

27:48 | Teist poolaega alustas Tiit Sokk järgmise viisikuga: Kullamäe, Veideman, Raieste, Vene, Kotsar.

19:33
3. VEERAND

25:43 | Rõõm pisiasjadest! Ka teisel poolajal avab mänguskoori Eesti. Kotsar tabab kahest vabaviskest ühe.

19:32
3. VEERAND

Ja läksime taas!

19:27

Statistikast natukene. Eesti kahepunktivisete protsent on 29 (Soomel 63), kolmestel on lugu veidi roosilisem (40 vs soomlaste 29).

Laud on kuulunud kindlalt põhjanaabritele (22 vs 15, sealjuures on Soome saanud 5 ründepalli meie 1 vastu).

19:17
2. VEERAND

24:43 | Esimene poolaega on lõppenud ning Eesti läheb riietusruumi 19punktilises kaotusseisus. Meie resultatiivseim on Kotsar 6 punktiga, Vene arvel on 5. Soomlaste tulemuslikuim on Markkanen 11, Salini arvel on 8.

19:14
2. VEERAND

22:40 | Kaks nurgakolmest Laane ja Veidemani poolt ning seis jälle natukene ilusam.

19:12
2. VEERAND

16:36 | Treier üritas kiirrünnakust punkte juurde tuua, kuid selja tagant hiilis välja Markkanen, kes palli minema lõi.

19:04
2. VEERAND

15:30 | Meil on vead täis ning teist veerandaega jäänud mänguda veel 6.16. Kellegi kolme viga veel pole, kuid kahe veaga mehi on juba neli.