Iraanlane Karim Ansarifard pärast realiseeritud penaltit.Foto: Reuters/Scanpix
Jalgpalli MM
25. juuni 2018, 22:59

DRAAMAT JA PENALTEID! Iraan ähvardas Portugali kukutada, Hispaania võitis grupi (5)

Jalgpalli MMi B-alagrupi võitis Hispaania, kes päästis üleminutitel Maroko vastu 2:2 viigi.

Maroko asus matši kaks korda juhtima. 14. minutil ei suutnud Andres Iniesta ja Sergio Ramos palli ära jagada, Khalid Boutaib näppas selle keskväljal endale ja mängis David De Gea üks-ühele olukorras kenasti üle.

Kusjuures tolleks momendiks polnud Hispaania esiväravavaht sel MMil veel ühtki tõrjet teinud. Kõik neli raamide vahele tehtud lööki olid maandunud tema selja taga.

Ent Hispaania ei pidanud viiki pikalt jahtima, sest Isco lõpetas kauni kombinatsiooni juba 18. minutil täpse löögiga. Aga edasi hispaanlastel nii libedalt ei läinud. Pealelööke tehti küll rohkem, kuid hoopis marokolane Youssef En Nesyri oli see, kes 82. minutil nurgalöögi järel peaga sihile jõudis. Hispaaniale päästis lõppeks viigi Iago Aspase 90+2. minuti tabamus.

Hispaania - Maroko statistika:

Tarmukalt mänginud Portugal oli lähedal 1:0 võidule, kuid Iraan suutis üleminuti penaltist 1:1 viigi välja võidelda.

Skoori avas Ricardo Quaresma 45. minuti meistriteos ehk 16 meetrilt parema jala välisküljega tagumisse ristnurka vajutatud pealelöök. Tõsi, sotid võinuks juba õige varsti pärast seda selgeks saada, kuid Iraani väravavaht Alireza Beiranvand tõrjus 53. minutil Cristiano Ronaldo penalti (õrnalt puurivahist vasakule, mugavale kõrgusele).

Muide, tegu oli MMide uut rekordit tähistava 19. penaltiga sel turniiril.

82. minutil hoidis kogu Portugal hinge kinni, sest peakohtunik käis videost vaatamas, kas määrata Ronaldole küünarnukilöögi eest punane kaart. Lõppeks otsustas vilemees kollase kasuks.

90+1. minutil seadis kohtunik taas sammud ekraani juurde ning naasis sealt Iraani jaoks positiivse otsusega: penalti, mille Karim Ansarifard 90+3. minutil kindlalt ristnurka tulistas. Seejärel oli Iraanil ka hiilgav võimalus Portugal kohvreid pakkima saata, kuid Mehdi Taremi lähilöök läks küljevõrku. Valitsev Euroopa meister pääses.

Iraan - Portugal statistika:

Hispaania võitis alagrupi Portugali ees tänu ühele enamlöödud väravale, punkte kogusid mõlemad viis. See tähendab, et kaheksandikfinaalis kohtuvad Hispaania - Venemaa ja Uruguai - Portugal.