Jalgpalli MM

MMi kommenteerivad ja analüüsivad mehed – kas naised on ebaõiglaselt tõrjutud? (16)

Siim Kera, 29. juuni 2018, 00:01
ÕHTUJUHT: ETV jalgpallistuudioid veab ajakirjanik Aet Süvari. Vutinaised telepurki tihti ei satu. Foto: Kairit Leibold/ERR
Naised ei tea jalgpallist mitte midagi! Levinud stereotüüp, mis on visa hääbuma. ETV vutiülekanneteski valitsevad mehed – Aet Süvari on küll pea igapäevaselt jalgpallistuudios, aga ajakirjanikuna. Eksperdid ja kommentaatorid on mehed.

Olgem ausad, selline olukord pole ainult jalgpallis, Eestis või ETVs. Samamoodi võib endale tuhka pähe raputada Õhtulehe sporditoimetus. Naisi kasutatakse spordisündmuste lahkamises vähe ja see on fakt. Kommenteerimine ja mängu analüüs on alati olnud meeste pärusmaa.

Nii Inglismaal kui ka Saksamaal on Venemaal toimuva suurvõistluse aegu tehtud ajalugu, mõlemas riigis kommenteeris esimest korda ajaloos naine (Vicki Sparks ja Claudia Neumann) MMi mängu. Suurbritannias kütab kirgi, et telekanalid BBC ja ITV kasutavad ka naisstuudioeksperte, vastavalt Alex Scotti ja Eniola Alukot.

Kõigi Õhtulehe paberlehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

Samal teemal

16. juuli 2018, 17:07
Aet Süvari MMist: Hispaania kaotus oli väga valus ning raske alla neelata

16 KOMMENTAARI

m
30. juuni 2018, 10:46
miks peakski naine meeste jalkat kommenteerima,tegemist on ikka ju MEESTE jalgpalliga ja väga maskuliinse alaga.naiste jalgpalli aga peaksidki vaid naised ise kommima,seda nagunii ükski mees ei vaata ja selle vastu huvi ei tunne.enamus naisi muide samuti mitte.
t
teadja 30. juuni 2018, 08:35
Aet, vabandust! Olete suurepärane uudistelugeja! Aga jalkastuudios, kuidagi õhinapõhine.
Loe kõiki (16)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee