Emirates Arena fassaad. (Ats Kuldkepp)

Eesti korvpallikoondis kohtub täna kell 21.30 Glasgow's 2019. aasta MMi valikmängus Suurbritanniaga. Koondis jõudis Šotimaale plaanitust tunni võrra hiljem ja õhtust treeningut kuigi pikaks ei venitatud. Tunnist piisas.

Peatreener Tiit Sokk rõhutas mängijatele, et brittide vastu tuleb olla agressiivne. Eriti kehtib see esimeste minutite kohta. Kui on võimalus, tuleb kohe visata, mitte palli mängujuhile sokutada.

Kohtumine peetakse 2012. aastal avatud Emirates Arenal, kuhu mahub korvpalli vaatama umbes 6000 inimest. Eelmüügist on ostetud paar tuhat piletit ja ilmselt täismaja ei tule. Samas hoones on ka legendaarse trekisõitja Sir Chris Hoy auks nimetatud velodroom.

Mänguhall on multifunktsionaalne, sest seal saab korraldada ka sisekergejõustikuvõistlusi. Korvpalli mängimiseks on saal aga üsna kole ja igas suunas on harjumatult palju tühja pinda. "Nagu põllu peal oleks," muheles eestlaste põhimees Siim-Sander Vene pärast harjutuskorda.

Siin mängib täna Eesti koondis. (Ats Kuldkepp)

Piletihinnad on üpris krõbedad - alla 19.80 naela ehk 22.50 euro eest saali ei pääse.

Kui korvpall ei kuulu šotlaste meelisalade hulka, siis Emirates Arenast üle tee asub kultusliku Glasgow Celticu jalgpalliklubi staadion. Paradiisi hüüdnime kandvale staadionile mahub üle 60 000 pealtvaataja.

Celtic Park vaadatuna Emirates Arena juurest. (Ats Kuldkepp)

Jaga artiklit

8 kommentaari

P
pluuto  /   21:29, 29. juuni 2018
siis on ju vabandus olemas kui pähe saavad..
S
Stakan K. Butõlkin  /   11:25, 29. juuni 2018
Kui plats ja korvilauad asuvad publikust ning seintest kaugel-siis on sellise "põllu" peal mängimine loomulikult ebaqharilik ning ebamugav. Ka füüsiliselt sest korvilaud, rõngas-kõik asuavd teises taustsüsteemis, nägemiiselundid , silmalääts eelkõige ja ka aju peavad sellega kohanduma . N.ö. korvitunnetus, distantsitunnetus saab kindlasti pärsitud. Ma ise mängisin kossu ammu-koolipõlves ja mäletan kui väikesest saalist suurde minnes kulus tükk aega harjumiseks mitte üksnes vaade korvikonstryuktsioonile vaid ka korvpalliplatsil asukohatunnetus on hoopis teine. See sõltub mitte üksnes vaadete perspektiivist vaid ka ruumi akustikast. Küsimus pole üksnes inetuses mis mõjub emotsionaalselt niigi frustreerivalt vaid asjal on ka n.ö. füsioloogiline pool. Siin targutavad inimesed kes pole midagi kuulnud optilisest pettest ei tea midagi akustika mõjust inimese koordinatsioonile . Nüansid loevad igal juhul. Mängu(põrgatamise) kvaliteedile mõjub ka see mismoodi pall platsil n.ö.patsu teeb. Mängija saab tagasisidet mitte üksnes füüsilisest pallipuutest ja kaasmängijate nägemisest vaid ka kuulmise kaudu.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis