Kylian Mbappe väravat tähistamas. Foto: Reuters/Scanpix
Jalgpalli MM
30. juuni 2018, 18:52

ADIOS MESSI! Prantsusmaa saatis Argentina kohvreid pakkima (9)

Kaks maailmameistrit Prantsusmaa ja Argentina pakkusid kaheksandikfinaalide avalahingus kohe tõelise maiuspala, kust väljusid 4:3 võitjatena 1998. aasta tšempionid prantslased.

Kohtumise alguses haaras initsiatiivi enda kätte Prantsusmaa, kes tabas üheksandal minutil karistuslöögist väravalatti. Neli minutit hiljem tasus nende aktiivsus ennast ära ka väravaga. Keskväljalt purjetama hakanud Kylian Mbappe tuhises kontrarünnakus mööda pea kõikidest Argentina kaitsjatest ning viimases hädas pidi Marcos Rojo PSG edurivimehe reeglitevastaselt maha tõmbama. 11 meetri karistuslöögi realiseeris Antoine Griezmann.

Pärast väravat läks pallivaldamine ja initsitatiiv pigem lõunaameeriklaste kätte ning kuigi Prantsusmaa jätkas ohtlike kontrarünnakutega, jõudsid avapoolajal järgmisena sihile mänguohjad haaranud argentiinlased. 41. minutil saatis Angel Di Maria 27 meetri pealt Prantsusmaa värava suunas teele tõelise mammu, mis Hugo Lloris' selja taha lendas. Ühtlasi oli PSG mehe tabamus tänavuse MMi kõige kaugemalt virutatud värav.

Teisel poolajal jõuti rahulikult mängida kõigest kaks minutit enne kui andmiseks läks. 47. minutil antud karistuslöögi järgselt põrkas pall Lionel Messini. Barcelona superstaari pealelöök küll ebaõnnestus, kuid tabas poolõnnelikult Gabriel Mercadot, kellest väravasse põrkas.

Pärast seda aeti prantslased tagajalgadele ning juba üheksa minutit hiljem avas Benjamin Pavard stiilselt koondise eest oma väravatearve ning seadis jalule 2:2 viigi. Stuttgardi kaitsja saatis kasti joonelt üle puusa vintpalli südamest ristnurka.

64. minutil said prantslased juba rõõmustada eduseisu üle, sest kastis lahti jäänud pallile reageeris kõige kiiremalt Mbappe, kes nahkkera ka Franco Armani selja taha saatis.

Neli minutit hiljem sai sama mees veel ühe tabamuse rõõmustada, kui Oliver Giroud leidis oivaliselt ülesse paremalt äärelt spurtinud Mbappe, kes seisuks 4:2 tegi.

Kohtumise kolmandal lisaminutil suutis Sergio Agüero veel ühe tagasi lüüa, mistõttu läks mängu lõpp tõeliseks mürgliks, kuid prantslaste õnneks kõlas enne päästev lõpuvile.

Prantsusmaa veerandfinaalvastane selgub täna õhtul, kui vastamisi lähevad Portugal ja Uruguay.