Eesti - KreekaFoto: Stanislav Moshkov
2. juuli 2018, 20:43

Eesti korvpallikoondis lõpetas 2019. aasta MM-valiksarja esimese ringi kohtumised kodumänguga Kreeka vastu. Imet ei sündinud, vastu tuli võtta 56:78 kaotus. Eesti kogus kuuest mängust kaks võitu, Kreeka lõpetas alagrupi täiseduga. Kas lõpetame valiksarja kolmandal või neljandal kohal, selgub kell 21.30 algavast mängust Suurbritannia - Iisrael.

Eesti püsis täna päris pikka aega enam-vähem mängus. Viimast veerandit alustati seisul 48:56, kuid siis panid külalised veel ühe käigu sisse ja käristasid Euroliiga mehe Thanasis Antetokounmpo vedamisel kiirelt vahe rohkem kui kümnele silmale. NBA staari Giannis Antetokounmpo vend kerkiski lõpuks 18 punktiga omade parimaks.

Kreeka sai kohe alguses sisse 8:0 edu, ent Eesti võttis järele ja avaveerandi järel näitas tabloo 13:15. Teiselgi veerandajal avaldas kreeklaste kaitse oma mõju ning Eesti ei saanud poolajaks 30 punkti täis - 27:35. Kolmandal veerandil hakati paremini tabama, kuid külalistel oli alati vastus varuks.

Eesti suuremateks korviküttideks kerkisid noored mehed - Sander Raieste 14, Kristian Kullamäe 11, Maik-Kalev Kotsar 9 punktiga.

Ükskõik, kas jätkatakse MM-valiksarjas või aste allpool, peab koondis järgmised mängud septembris.

Vaata altpoolt mängu käiku.

20:29
4. VEERANDAEG

51:65 - Kreeka koondise liidrid panid järgmise käigu sisse ja käristasid vahe suuremaks. 7 minutit lõpuni.

20:21
EESTI - KREEKA

48:56, kolmas veerand läbi. See periood lõppes seisuga 21:21 ja võiduvõimalus püsib. Mitmel korral suutis Eesti vähendada vahe 6 punktile, kuid Kreekal oli alati vastus varuks. Kullamäe on jõudnud 11 ja Raieste 10 punktini.

20:08
3. VEERANDAEG

41:48 - 25 minutit mängitud. Eesti viskas nüüd poole veerandiga sama palju punkte kui kahel eelmisel terve perioodiga! Õnnetuseks tabavad paremini ka vastased.

20:03

34:40. Kullamäelt ilus läbimurre ja 2+1 ning Venelt kohe vaheltlõige ja Thanasis Antetokounmpo nina ees pealtpanek - Eesti püsib mängus, käib 23. minut!

19:44

27:35 - poolaeg läbi. Eesti püsib tänu kaitsele enam-vähem mängus, lasta tugeval vastasel 20 minutiga 35 punkti visata pole palju. Ent kreeklaste kuulus kaitse on meie mehi veelgi enam kägistanud - oleme 36 viskest tabanud ainult 11. See-eest pallikaotusi tegi Eesti kõigest 1 Kreeka 9 vastu! Suuremad korvikütid on 5 punktiga Kitsing ja Raieste, Kreekal 11ga Mitoglou ja 9ga Katsivelis.

19:30
2. VEERANDAEG

18:23 - Eestil on taas korvini jõudmisega raskusi ning 15. minutil on külalised veidi ette rebinud. Soku time-out.

19:23

13:15 - esimene veerand läbi. Eesti on pärast alguses 0:8 kaotusseisu jäämist saanud mängu sisse ning loodame ka järgmistel veerandaegadel kõva võitlust. Kummalgi meeskonnal pole ükski mees visanud veel üle nelja punkti.

19:18
1. VEERANDAEG

13:12! Kullamäelt 2+1, Jõesaarelt pealtpanek ning Kotsarilt vaheltlõige ja 2 punkti - Eesti asub 9. minutil juhtima ja Kreeka võtab aja maha.

19:14

7. minut, Kitsing tabab Eesti esimese kolmese ja oleme taga 6:9.

19:06

Vene avab Eesti skoori - 2:8.

19:05

Mängitud on 2.40 ja Kreeka juhib 8:0.

19:04

Vilet puhuvad horvaat Srdan Dozai, bosnialane Ademir Zurapovic ja hispaanlane Fernando Calatrava.