Neymar. Foto: DAVID GRAY
Jalgpalli MM
2. juuli 2018, 18:52

Statistikaime Neymar tassis Brasiilia maailma kaheksa tugevama jalgpalliriigi sekka (4)

Jalgpalli MMi kaheksandikfinaalis alistas Brasiilia 2:0 Mehhiko ning kindlustas viienda meeskonnana koha veerandfinaalis.

Otsustavaks sai Neymari vägev partii.

Kohtumist alustas paremini Mehhiko ning juba esimestel minutitel tungiti üsna ohtlikult vastaste karistusalasse. Otsustav samm jäi aga mitmel puhul tegemata.

Vähehaaval sai mängu sisse ka Brasiilia, kes ohjad endale haaras. Avapoolaja teine osa kuulus selgelt neile, kuid häid võimalusi väravaks vormistada ei õnnestunud. Seega mindi pausile seisult 0:0.

Kuid paus muutust ei toonud. Brasiilia jätkas sealt, kus pooleli jäi ning 51. minutil vormistas Neymar Williani terava tsenderduse väravaks.

Mehhikol tekkis poolvõimalusi, kuid väravale üleliia lähedale ei jõutud. Ohtlikumad olid pigem brasiillased, kelle üritused pareeris mitme hea tõrjega Guillermo Ochoa.

Kuigi Mehhiko üritas visalt, siis Brasiilia suutis erinevate (lubatud, kuid kohati inetute) võtetega mängutempot alla suruda. Viimase naela lõid brasiillased vastase kirstu 88. minutil, hea kontrarünnaku lõpetuseks suunas Neymari söödu väravasse vahetusest sekkunud Roberto Firmino.

Ühtlasi kaunistas Neymar veelgi oma imelist statistikarida:

• 89 mänguga Brasiilia koondises on ta löönud 57 väravat ja jaganud 35 resultatiivset söötu.
  • 38 lööki vajas Neymar, et jõuda MMidel 6 väravani. Cristiano Ronaldo ja Lionel Messi vastavad näitajad on 74 ja 66.
  • 1. värava lõi Neymar MMi play-off´is. Ronaldo ja Messi on 0 peal!

Lisaks tõusis Brasiilia MMide ajaloos enim väravaid löödud koondiseks. Vastaste võrku on nüüd sahistatud 228 korral, kahe tabamusega jääb maha Saksamaa.

Brasiilia jääb ootama vastast paarist Belgia-Jaapan, kes peavad oma matši täna õhtul kell 21.