Lauri Markkanen palliga. Foto: fiba.com
2. juuli 2018, 20:52

Markkanen vedas Soome korvpallikoondise otsustava võiduni, MMi lootus elab

Sarnaselt Eesti korvpallikoondisele oli täna tähtis mäng ka Soomlastel. Meie põhjanaabrid tegid töö kenasti ära, kodusaalis alistati 91:77 Island.

Soomlased alustasid kohtumist hästi, avaveerand võideti 28:19. Island sai aga mängu tagasi ning poolajaks vähendati vahe kolmele. Järgmise 20 minutiga otsustasid võõrustajad aga asjad ära ning lõpuvile kõlades oli ülekaal üsna turvaline.

Võitjate poolelt tegi hiilgava partii NBAs palliv Lauri Markkanen, kes viskas 28 punkti. Ära tasub märkida ka Jamar Wilsoni panus, tema arvele jäi 9 silma ja 11 resultatiivset söötu. Islandi parim oli Haukur Palsson 16 punktiga.

Soome lõpetas F-grupis kolme võidu ja sama paljude kaotusega teisena, ehk jaht 2019. aasta MM-piletile jätkub. Edukaim oli Tšehhi, kes kaotas ühe mängu. Kolmandaks jäi Bulgaaria kahe võidu ja kolme kaotusega. Õnnetu neljas ehk väljalangeja oli Island, kes teenis bulgaarlastega sama palju võite, kuid kaotas mõlemad omavahelised matšid.