Eesti korvpallikoondislased võivad rõõmustada!Foto: Stanislav Moshkov
2. juuli 2018, 23:18

AITÄH IISRAELILE! Eesti koondis pääses MM-valiksarja grupist edasi (2)

Iisraeli korvpallikoondis alistas 2019. aasta MM-valiksarja esimese ringi H-grupi viimases mängus võõrsil Suurbritannia 67:59. Iisraeli võit tähendas, et alagrupist pääses kolmandana edasi ka Eesti. MM-valikmängud jätkuvad septembris.

Iisrael võitis Glasgow's peetud mängus esimese poolaja 34:33. Kolmanda veerandaja lõpus paisus Iisraeli edu kaheksa punkti peale, aga Suurbritannia vähendas kolm minutit enne lõppu vahe kahe silma peale. Iisraelile tõi võidu Gal Mekel, kes tabas 1.20 enne lõppu kaks vabaviset ja järgmisel rünnakul raske kahepunktiviske üle 210 cm pikkuse Dan Clarki käe.

Esimese ringi võidud ja kaotused võetakse teise ringi kaasa. Teises ringis mängib Eesti koos Kreeka ja Iisraeliga L-grupis. Nendega me uuesti ei kohtu, uuteks vastasteks tulevad Saksamaa (6 võitu, 0 kaotust), Serbia (4-2) ja Gruusia (2-4).

H-grupi lõplik seis: Kreeka (6 võitu, 0 kaotust), Iisrael (3-3), Eesti (2-4), Suurbritannia (1-5).

Kui Eesti oleks välja langenud, oleks sügisel hakatud mängima 2021. aasta EMi eelvalikturniiri.

FIBA kodulehel on üleval ka L-grupi mängude ajad. Kui midagi ei muutu, on Eesti mängud järgmised: