Jaapani väravavaht Eiji Kawashima vaatab, kuidas Jan Vertongheni pealöök väravas maandub.Foto: AP/Scanpix
Jalgpalli MM
3. juuli 2018, 10:12

STATISTIKAPOMM: Kaugeim peaga löödud värav ja Neymari maagia

Eilsed mängud olid täis väravaid, tõrjeid ja draamat, vaatame otsa statistikale ja rekorditele, mis purustati.

18.6 – Jan Vertongheni 18.6 meetri kauguselt löödud värav on teadaolevalt kaugeim peaga löödud värav MMide ajaloos.

2 – Belgia on ainuke meeskond maailmameistrivõistluste ajaloos, kelle kaks vahetusest sekkunud mängijat on mõlemad ka skoori teinud. Belgia peatreener Roberto Martinez teadis täpselt, mis teeb.

8 – Mehhiko väravavahil on käed tööd täis olnud, Guillermo Ochoa tegi eile Brasiilia vastu kaheksa tõrjet. Käimasoleval turniiril on vaid korra rohkem suudetud, sama mees tõrjus alagrupiturniiri esimeses mängus Saksamaa vastu üheksa pealelööki. Võrdluseks, Hispaania väravavaht David De Gea tegi terve turniiri peale vaid ühe (!) tõrje.

0:2 – Esimest korda peale 1966. aastat suudeti välja tulla vähemalt kaheväravalisest kaotusseisust, kui Portugal alistas veerandfinaalis 0:3 kaotusseisust Põhja-Korea 5:3. Eusebio lõi selles mängus neli väravat. Belgia jäi 52. minutil 0:2 taha, ent Jan Vertongheni, Marouane Fellaini ja Nacer Chadli väravatest suudeti siiski võit võtta.

7 - Mehhiko on viimasel seitsmel MMil iga kord alagrupist edasi pääsenud, ent kaotanud järgnevas mängus, kaheksandikfinaalis. Nii on juhtunud aastal 1994, 1998, 2002, 2006, 2010, 2014 ja 2018. Needus jätkub...

6 – Neymar on MMidel löönud kuus väravat 38 pealelöögist. Lionel Messil tegi kuue värava löömiseks 67 pealelööki ja Cristiano Ronaldo 74. Staar.

1. – Neymar on teinud sel MMil kõige rohkem pealelööke (23), enim lööke raami (12), tekitanud kõige rohkem skoorimisvõimalusi oma tiimikaaslastele (16) ja tema vastu on tehtud enim vigu (23).