Emil Forsberg lõi ainsa värava. Foto: AP/Scanpix
Jalgpalli MM
3. juuli 2018, 18:54

Rootsi alistas Šveitsi ja murdis end veerandfinaali (1)

Jalgpalli MMi kaheksandikfinaalide viimase päeva alustuseks alistas Rootsi Šveitsi 1:0 ja jõudis kaheksa parema sekka. Ta jääb vastast ootama õhtusest mängust Inglismaa - Kolumbia.

Kohtumise esimene poolaeg möödus tasavägises heitluses, kus eriti häid väravavõimalusi ei tekkinud. Vähesedki võimalused nullisid mängijad ise, kelle sihik oli vähem või rohkem paigast.

66. minutil võttis aga Emil Forsbergi pealelöök rootslaste õnneks ja šveitslaste õnnetuseks kaitsja jalast suuna väravavõrku - 1:0. Šveits ründas seejärel suurte jõududega, kuid ennastohverdavalt tegutsenud rootslaste kaitse pidas vastu.

Viimastel sekunditel määras kohtunik esmalt penalti ja näitas šveitslasele Langile punast kaarti. Pärast video vaatamist, määras ta siiski karistuslöögi väljaspool trahvikasti ja Ola Toivoneni löök ei jõudnud sihile.