Anett Kontaveidi mäng ei sujunud täna.Foto: AP/Scanpix
7. juuli 2018, 14:59

NII SEE JUHTUS | Ebakindel Kontaveit langes Wimbledonis konkurentsist (3)

Tennisist Anett Kontaveit (WTA 27.) kaotas Wimbledoni tenniseturniiri kolmandas ringis belglannale Alison Van Uytvanckile (WTA 47.) tulemusega 2:6, 3:6.

Eestlanna ei saanudki end täna korralikult käima. Mäng algas Van Uytvancki kahe murranguga, mis viis ta kärmelt 4:0 ette. Seejärel suutis Kontaveit küll kaks korda oma servi hoida, ent belglanna omi ta murda ei suutnud.

Teine sett algas küll lootusrikkamalt ja püsis seitsmenda geimini tasavägine (3:3), kuid lõppeks võttis enesekindlamat mängu näidanud belglanna matšist oma. Ühest murekohta on Kontaveidi tänasest esitusest raske välja tuua. Periooditi lonkasid nii serv, tõrje kui ka muud löögid.

Statistika (Van Uytvanck - Kontaveit):

Van Uytvancki järgmine vastane on venelanna Darja Kassatkina (WTA 14.), kes lülitas täna tulemusega 7:5, 6:3 konkurentsist austraallanna Ashleigh Barty (WTA 17.).

Enne mängu:

Naised on varem kohtunud kaks korda, mõlemal on kirjas üks võit. Nood matšid toimusid kõva kattega väljakul, täna mängitakse murul.

Kontaveit pole kunagi varem Wimbledonis kolmandast ringist kaugemale jõudnud. Sama kehtis enne käimasolevat aastat ka Austraalia ja Prantsusmaa lahtiste kohta, kuid tänavu jõudis ta mõlemal turniiril neljandasse ringi.

15:03

Mängu statistika (Van Uytvanck - Kontaveit):

14:59

KORRAS! Belglanna pöörab ülipika Kontaveidi servigeimi neljanda matšpalli enda kasuks, võidab geimi 6:3 ja kogu matši settidega 2:0 ning sammu neljandasse ringi.

14:53

NÜÜD LÄHEB NUGADELE! Belglanna teises setis 5:3 ees.

14:48

14:45

AI KURJA! Van Uytvanck murrab taas ja asub 4:3 ette. Kui Kontaveit kohe vastu ei murra, siis kisub olukord hapuks.

Alison Van Uytvanck (AP/Scanpix)
14:38

Aega läks, aga Van Uytvanck sai oma servigeimi siiski kätte. 3:3.

14:37

14:36

14:34

Kontaveit hoiab oma servi küllalt truvaliselt ära ja asub 3:2 juhtima.

14:32

ESIMENE MURRANG! Kontaveit võidab teise murdepalliga tasavägise geimi ära. Väga oluline murre! 2:2.

14:25
Anett Kontaveidi mäng ei suju täna. (AP/Scanpix)
14:25

VALUS! Kontaveit läks 30:0 juhtima, kuid tegi seejärel kaks topeltviga järjest ja annab lõppeks lihtvigadega geimi käest. 1:2, belglanna murdega peal.

14:19

Belglanna vastab peaaegu sama kindlalt. 1:1.

14:16

ILUS ALGUS! Kontaveit võttis teise seti avageimi nulliga ära! 1:0 ja belglanna kord servida.

14:15

Avaseti statistika (Van Uytvanck - Kontaveit). Kahjuks pole need numbrid ilusad. 11 lihtviga, 4 topeltviga ja vaid 3 äralööki.

14:12

Van Uytvanck teeb küll esimese topeltvea, aga geimi- ja setivõitu see ei väära. Esimene sett 6:2 belglannale. Kontaveidi mäng on jätnud ebakindla mulje, mis ei tõota head. Aga loodetavasti suudab eestlanna end kahe seti vahel koguda ja mängu vähemalt kolmandasse setti viia.

14:09

KÄES! Raskelt, aga kindlalt võtab Kontaveit oma servigeimi ära. Muret tekitab, et eestlanna on teinud juba neli topeltviga. Geimid 2:5.

14:06

Van Uytvanck võidab nulliga oma pallingugeimi. Tänase päeva esimene kuiv võit. 1:5.