Vehklemine

Kas ja kuidas saaks Erika Kirpu vehklemiskoondist vahetada? (20)

Mart Treial, 7. juuli 2018, 12:56
Erika Kirpu ja tema itaallasest treener Angelo Mazzoni. Stanislav Moshkov
Epeevehkleja Erika Kirpu sai kolm nädalat enne MMi teada, et ei sõidagi tiitlivõistlusele, sest alaliidu juhatus otsustas reegleid painutada ja lisas nelikusse värske Euroopa meistri Katrina Lehise. See ajas Kirpu ja tema lähedased mõistetavalt tigedaks. 

Emotsiooni pealt vihjas ta Postimehele, et võib Eesti esindamisest sootuks loobuda. Näiteks Itaalia kasuks, sest elab juba mõnda aega oma kohaliku poiss-sõbraga Milanos ja harjutab itaallase Angelo Mazzoni näpunäidete järgi.

Samal teemal

Kui tõsiselt Kirpu seda mõtles, teab vaid tema ise. Õhtuleht uuris, kas ja kuidas koondisedressi vahetamine teoreetiliselt võimalik oleks. 

Kodakondsuse küsimust reguleerib rahvusvahelise vehklemisliidu (FIE) põhikirja punkt 9.2. Tähtsaim nüanss asja juures on see, et sportlasel peab olema taskus esindatava riigi pass, pelgalt spordiala-siseselt ei saa maad vahetada (see tähendab, et omad ainult Eesti passi, aga esindad vehklemissaalis mingit muud riiki). Kuivõrd Eesti riik ei aktsepteeri topeltkodakondsust, siis peaks Kirpu esmalt Eesti passist loobuma.

Põhikirja punkt 9.2.2.b: "Vehkleja, kes on juba üht riiki esindanud, aga saab uue kodakondsuse (naturalisatsiooni kaudu või kodumaata jäämise tagajärjel) tohib uut riiki esindada kolm aastat pärast viimast võistlust eelmise riigi eest"

9.2.2.c: "Vehkleja, kes saab uue kodakondsuse abielu tagajärjel, ei pea kolme aastat ootama, vaid võib kohe uut riiki esindada."

Punkt 9.2.2.d. lisab, et FIE täitevkomitee võib asjasse segatud alaliitude nõusolekul ka kolmeaastast ooteperioodi vähendada. Ja punkt 9.2.2.f. teatab, et kodakondsust võib vahetada vaid korra karjääri jooksul.

20 KOMMENTAARI

k
kannatust 19. juuli 2018, 16:50
veel aastake ja Embrich läheb "pensionile", olete jälle kõik sõbrannad
n
no 16. juuli 2018, 18:54
Money,money on selle kõigi taga! Praegu saavad maailmameistrid kõige suuremat stippi! Individuaalis on "Kirbul" raske seda toetusraha välja võidelda. Teiste abiga võistkondlikult küll! Ja elu Itaalias nõuab seda "nodi" rohkem,kui siin!
Loe kõiki (20)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee