32 PAREMA SEAS: Anett Kontaveit mängis Wimbledonis oma asetuse välja, kuid ületada ennast kahjuks ei suutnud. Ta jäi Alison Van Uytvancki löökide tõrjumisega hätta.Foto: AFP/SCANPIX
9. juuli 2018, 00:10

Kontaveitil hea punktitagavara, Kanepil ees kaks tähtsat kuud (4)

Nädalavahetusega said Eesti tennisistide mängud Wimbledonis mängitud ning et aasta on poole peal ja kaks ajaliselt lähestikku paiknevat Suure slämmi turniiri jäänud seljataha, on paras vaadata, millise positsiooni on Anett Kontaveit ja Kaia Kanepi välja võidelnud.

Kolmandasse ringi jõudnud Kontaveidi ees tõusis tee paraku püsti laupäeval, pärast 2:6, 3:6 allajäämist belglannale Alison Van Uytvanckile. Eestlanna ei saanudki end korralikult käima. Esimeses setis pääses belglanna kohe 4:0 ette. Seejärel suutis Kontaveit kahel korral oma servi hoida, ent vastase omi murda mitte.

Teine sett algas küll lootusrikkamalt ja püsis seitsmenda geimini tasavägine (3:3), kuid seejärel võitis eelmises ringis hispaanlannast tiitlikaitsja Garbine Muguruza alistamisega enesekindlust kogunud Van Uytvanck mängu kolm viimast geimi. Kontaveidil lonkasid periooditi nii serv, tõrje kui ka muud löögid.