14
fotot
Kaljulaid merel (Vabariigi presidendi kantselei)

Esmaspäeval startis Kalevi Jahtklubi sadamast Muhu Väina regati teine etapp, millel sõidab kaasa president Kersti Kaljulaid. Temast sai esimene riigipea, kes Muhu Väina regatil kaasa löönud.

7.-14. juulini toimuv Muhu Väina regatt on pühendatud Eesti Vabariigi 100. aastapäevale, samuti tähistatakse regatil Eesti jahtklubide liidu 90. ja Kalevi jahtklubi 70. juubelit. 

Juubeliaastal on Muhu Väina regatt varasemast suurem ja uhkem, lisaks võistlemisele saab regatil kaasa lüüa kaldaprogrammis ja EV100 merepidudel osaledes,” sõnas regati direktor Rene Allik. „Regatil tähistatakse kolme olulist juubelit – Kalevi Jahtklubi 70, Eesti Jahtklubide Liit 90 ja Eesti Vabariik 100 – ja oleme väga rõõmsad, et esimest korda ajaloos osaleb Muhu Väina regatil ka Eesti vabariigi president.“

Kaljulaid osaleb esmaspäeval kell 12 algaval Eesti Meedia Tallinna ring – Kakumäe etapil jahil Forte. Samuti esineb president kõnega EV100 merepeol ja Eesti jahtklubide liidu 90. sünnipäeva tähistamisel Haven Kakumäe jahisadamas.

61. Muhu Väina regatt toimub 7.-14 juulini ja läbib nädala jooksul kokku viit sadamat distantsil Kalevi Jahtklubi Tallinnas – Haven Kakumäe – Kärdla – Kihnu – Pärnu. Regatil osaleb 109 jahti ja ligi 700 purjetajat viiest riigist.

Jaga artiklit

33 kommentaari

E
Ei  /   06:53, 10. juuli 2018
saa aru kuidas Kaljulaid saab purjetamise ajalugu teha.Mõelge ikka enne kui kirjutate.
J
Jefka  /   23:49, 9. juuli 2018
Tundub, et nüüd ei lähe enam kaua aega, kuni ka Kerstike hakkab leiba küpsetama. PR ruulib, Kersti sitsib igapäevaselt, aga mingil arusaamatul põhjusel reiting langeb.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis