Vehklemine

Katrina Lehise okkaline teekond lapstähest täiskasvanute Euroopa meistriks (15)

Deivil Tserp, 11. juuli 2018 00:10
TUGEV: Vehkleja Katrina Lehis suudab tippspordiga tegelda ja last kasvatada.Foto: Erki Pärnaku

Hiljuti Euroopa meistriks kroonitud epeevehkleja Katrina Lehise auhinnariiul on medalitest ja karikatest lookas. Nende kordaminekute nimel on ta läbinud kadalipu, mis oleks tuhandest sportlasest 999 jalust niitnud.

Katrina sündis 19. detsembril 1994 Haapsalus kolmelapselise pere teise tütrena. Tema ema Hele Kulma jutust selgub, et piiga oli maast madalast tugeva tervisega aktiivne laps, kes mängis sageli koos vanema õe Reiliga vanavanemate maja juures, hiljem silkasid nad kuurortlinna paneelehitiste vahel. „Katrina oli juba lasteaias eakaaslastest kõvasti pikem,” lausub Hele. „Kui ta oli viieaastane, arvati, et ta on seitse või kaheksa.”

Tavaliselt pannakse niisugused tüdrukud treenima. Ometi suunas ema ta esimesel koolitalvel muusikakooli plokkflöödi mängimist õppima. „Kuna Katrina õde käis vehklemas, siis arvasin, et ühest vehklejast meie peres piisab,” selgitab nooruses üle 10 meetri kuuli tõuganud Hele otsuse tagamaad. „Vehklemine on küllalt kulukas ala ja võistlustele sõidetakse enamasti bussiga, mis on lapsele üsna kurnav,” lisab ta.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

29.07.2018
MMile tagasivaatav Katrina Lehis: kripeldab, kuna medal oli nii lähedal
24.07.2018
MM-tiitlit kaitsev vehklemisnaiskond kindlustas koha veerandfinaalis
22.07.2018
VEHKLEMISE MM | Individuaalvõistluses jäi eestlannade laeks veerandfinaal
21.07.2018
PALJU ÕNNE! Julia Beljajeval on täna sünnipäev

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee