FIFA-le sellised kaadrid ei meeldi... (Reuters/Scanpix)

Rahvusvaheline jalgpalliliit FIFA on palunud jalgpalli MMi teleülekannete režissööridel näidata senisest vähem kauneid naisfänne, sest see olevat seksistlik.

"Oleme rääkinud erinevate telejaamadega, kes ülekandeid teevad. Tulevikus võtamegi selle suuna - see on normaalne evolutsioon. See ei ole mingi kampaania, aga võtame kasutusele meetmeid asjade vastu, mis on valed," vahendas BBC FIFA mitmekesisuse osakonna Federico Addiechi juhi sõnu.

Enesetsensuuri näeb MMil ka mujal. Maailma suurimate fotoagentuuride hulka kuuluv Getty Images avaldas MMi ajal galerii "MMi kõige kuumemad fännid", kus olid esindatud vaid noored naised. Hiljem võttis agentuur galerii maha ja teatas, et tegu oli "kahetsusväärse eksimusega". Lisaks alustati sisejuurdlust.

Jaga artiklit

31 kommentaari

I
Imestaja  /   10:59, 13. juuli 2018
Maailm muutub jaburaks.
Ei ole kunagi liiga ja palju ilu. Probleem on mõnikord selle ülesleidmisega.
J
Järgmisena keelatakse mehed ka siis ära?  /   09:37, 13. juuli 2018
Mida veel? Sama hästi tuleks siis ka meeste, sh jalgpallurite, näitamine ära keelata, sest nii naistele kui ka geidele meeldib ju ilusaid mehi vaadata, eriti neid, kes on ennast üles löönud, kasutavad soengu pidamiseks erinevaid geele, on sportliku figuuriga jne. See on ju ka liiga seksistlik.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis